75.rocznica Powstania Warszawskiego

W najbliższy czwartek pod białostockim pomnikiem poświęconym „Żołnierzom Armii Krajowej” odbędą się uroczystości upamiętniające Powstanie Warszawskie. W całym mieście rozlegną się dźwięki syren. Następnie na Rynku Kościuszki odbędzie się koncert „Pamiętamy 44. Mój śpiewnik powstańczy”.

 

Pomnik Powstańców w Warszawie
fot. Kamyq pixabay.com

W czwartek 1 sierpnia o godz. 17.00 z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w 1944 r. pod pomnikiem „Żołnierzom Armii Krajowej” przy ul. J. Kilińskiego zostaną uhonorowani polegli powstańcy. Na uroczystość zapraszają prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski oraz Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej.

Tego samego dnia o godz. 19.00 na Rynku Kościuszki odbędzie się koncert „Pamiętamy 44. Mój śpiewnik powstańczy”. Przed białostocką publicznością zaprezentuje się Warszawska Orkiestra Sentymentalna. Podczas koncertu będzie można usłyszeć i wspólnie zaśpiewać utwory z ostatniej płyty zespołu „Płyń Wisełko” (2018). To piosenki opowiadające o codzienności ułanów, ich poświęceniu i tęsknocie, ale także radości i poczuciu humoru. W programie również m.in. „Pałacyk Michla”, „Ułani, ułani”, „Białe róże” czy „O mój rozmarynie”.

W sierpniu w celu upamiętnienia ważnych wydarzeń historycznych odbędą się różne imprezy, m.in. koncerty, o których informacje można znaleźć na stronie www.bialystok.pl.

Agnieszka Błachowska

Podlaska Redakcja Seniora Białystok

Post Author: Redakcja Białystok