Z miłości do natury i kultury, w zachwycie nad urodą Podlasia i chęcią dzielenia się jego pięknem, powstał pomysł na festiwal w Białowieży. Festiwal odbędzie się od 6 do 8 września 2019 r. w Białowieży i połączy dwa narody: Polaków i Włochów zainspirowanych urodą polskiego pogranicza.

Zapraszamy wszystkich chętnych do rozpoznawania ziół, smakowania pysznych naturalnych potraw, do słuchania wykładów i oglądania pokazów slajdów (o Podlasiu oczami Włochów i o Włoszech oczami Polaków), do nauki włoskiego, zachwytów nad ostatnią naturalną Puszczą w Europie podczas wycieczek, wspólnych tańców, rozmów i gier terenowych. Oferujemy program dla każdego. Bez biletów wstępu. Dla dzieci i seniorów, dla miłośników kina, zdrowego jedzenia, książek, opowieści o szeptuchach, powolnych spacerów i dawnych potańcówek.

Marzymy, żeby Podlasie otwierało się na świat.. Budowało swoją markę jako pięknej, zielonej i czystej krainy, w której żyją wspaniali gościnni ludzie. Zaczynamy od współpracy z Włochami, którzy wybrali sobie Białowieżę jako miejsce idealne na warsztaty o życiu w zgodzie z naturą.

Chcemy budować dobre i mądre kontakty międzynarodowe, zaszczepić w naszych dzieciach potrzebę nauki języków. Chcemy pozwolić zabieganym na co dzień dorosłym i trochę swobodniejszym seniorom przełamywać bariery w porozumiewaniu się z obcokrajowcami, udowodnić, że to wcale nie musi być trudne.

Naszego projektu festiwalowego nie dofinansował urząd marszałkowski. Ale nie poddajemy się. Żeby wszystko się udało, potrzebujemy około 5,5 tysiąca złotych. Podczas zbiórki zebraliśmy 480 zł, sprzedając wydane przez fundację książki 900 zł. Każda wpłata jest dla nas bardzo ważna. Bardzo prosimy o pomoc! Bo to nasz wspólny festiwal.

Tutaj jest  link do zbiórki z opisem wydarzenia: https://pomagam.pl/ydkooy7r

Bardzo gorąco prosimy o wsparcie. Wiemy doskonale, że festiwal nie powstanie bez zaangażowania ludzi o gorących sercach, otwartych na świat i  kochających Podlasie. Dlatego bardzo Państwu dziękujemy za to, że jesteście.

 

(źródło: Dagmara Widanow-Murawska – przewodnik po Puszczy Białowieskiej, wydawca w Fundacji Białowieża, animatorka kultury, pomysłodawczyni festiwalu)

 

 

Podlaska Redakcja Seniora