19 listopada o 18.00 zapraszamy do „Kwestii Czasu” w Białymstoku, Plac NZS 1, na spotkanie z poetą Krzysztofem Czyżewskim, który przyjął zaproszenie Klubu Czytelniczego Ex Libris. Będziemy też mówić o książkach Pawła Huelle: „Opowiadania na czas przeprowadzki” i „Byłem samotny i szczęśliwy”.
Wstęp wolny.

_
Ostatnie spotkanie Kluby Ex Libris w tym roku zapowiada się wyjątkowo.
Naszym gościem będzie Krzysztof Czyżewski, który za tom poetycki „Żegaryszki” i całokształt twórczości otrzymał w 2019 roku nagrodę im. W.Kazaneckiego (wraz z Piotrem Janickim, który też gościł w Ex Librisie).
Ponadto jest on praktykiem idei, pisarzem, reżyserem i animatorem działań międzykulturowych oraz współtwórcą Fundacji Pogranicze i Ośrodka „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” w Sejnach. W 2011 roku, wraz z zespołem Pogranicza, otworzył Międzynarodowe Centrum Dialogu w Krasnogrudzie. Zainicjował również programy dialogu międzykulturowego w Europie Środkowej, na Bałkanach, Kaukazie, Azji Środkowej, Indonezji, Bhutanie, Afryce Północnej i innych pograniczach świata. To także wykładowca wielu uniwersytetów w Europie i USA oraz profesor Uniwersytetu Bolońskiego i Rutgers University.
Jest autorem książek Ścieżka pogranicza (2001)Linia powrotu. Zapiski z pogranicza (2008), Miłosz. Tkanka  łączna (2014)Małe centrum świata. Zapiski praktyka idei (2017), Żegaryszki (2018) oraz współautorem m.in. Podręcznika dialogu. Tożsamości i zaufania (2012)Miłosz – Dialog – Pogranicze (2012), Krasnogrudzki most. Niezbędnik budowniczego (2016). To również reżyser opowieści teatralnych Pogranicza, w tym: Trzy kobiety. Metamorfozy mitu Medei u Owidiusza i Picassa oraz Misterium Mostu. Przez Jerzego Giedroycia uhonorowany nagrodą „Małego Berła Kultury Polskiej”.
W 2014 roku otrzymał Dan David Prize.

Krzysztof Czyżewski zarekomendował też do omówienia w drugiej części naszego spotkania dwie książki Pawła Huelle: „Opowiadania na czas przeprowadzki” i „Byłem samotny i szczęśliwy”.

Jako że Pan Krzysztof jest postacią niezwykłą i mówcą magicznym, spotkanie będzie prawdziwym rarytasem dla wszystkich bywalców naszego Klubu Czytelniczego.
Zapraszamy serdecznie!
_