Ex Libris z Wiesławem Myśliwskim i Anną Markową

29 stycznia 2019 r. rozpoczynamy cykl comiesięcznych spotkań w Klubie Czytelniczym Ex Libris. Idea pozostaje ta sama, co w roku ubiegłym. Wybieramy 2 książki i zapraszamy do rozmów o nich – jedną z półki ogólnopolskiej i jedną regionalną. Będą też mini-konkursy z nagrodami książkowymi i druga edycja konkursu „Moja książka życia”. W tym roku będzie też dużo poezji, przewidujemy spotkania w Klubie z regionalnymi poetami.

Bohaterami pierwszego w Nowym Roku Klubu Czytelniczego Ex Libris będą Wiesław Myśliwski i nasza regionalna pisarka Anna Markowa. Jak zawsze swobodnie, przy kawie i herbacie, mówić będziemy o „Uchu igielnym” Wiesława Myśliwskiego i twórczości Anny Markowej – szczególnie o wydanym pośmiertnie tomiku jej prozy ”Śmierć”.

Cieszymy się, że Klub Czytelniczy Ex Libris na antenie Radia Białystok został dostrzeżony przez niezależnych krytyków i czytelników – jako ciekawe wydarzenie mijającego roku i spotkania miłośników literatury niebanalnej i ważnej.

Na prośbę czytelników zmieniamy dzień i godzinę spotkań klubowych, wracamy też do pierwotnego miejsca w budynku UwB.29 stycznia (we wtorek) o 18.00 w restauracji „Kwestia Czasu”, Plac NZS 1.

Ideą Klubu jest promowanie czytelnictwa wartościowej literatury. Zależy nam na integracji wielopokoleniowej wokół wartościowych utworów literackich. Wierzymy, że literatura – ambitna, oryginalna, głęboko osadzona w historii i obyczajowości naszego regionu – jest szansą na międzypokoleniowy dialog.

Organizatorem Klubu Czytelniczego Ex Libris jest Stowarzyszenie Szukamy Polski a partnerami Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu w Białymstoku i Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. Patronat medialny – portal podlaskisenior.pl

Bożena Bednarek
Podlaska Redakcja Seniora Białystok

Post Author: Redakcja Białystok

3 thoughts on “Ex Libris z Wiesławem Myśliwskim i Anną Markową

  Marcin Kozub

  (14 stycznia 2019 - 10:22)

  Czy na zakończenie akcji nowego ekslibrisa też będzie konkurs? Jak tak, to niech będzie ciekawszy, bo kolejne czytanie recenzji z przeczytanej lektury jest nudne. Czytałem nagrodzone prace w poprzednim konkursie i ziewałem. Niektórych nawet nie doczytałem do końca. Niech konkursowicze na przykład napiszą, jak taka wybrana książka wpłynęła na ich życie, a nie przelewają z pustego w próżne. Wycierać gębę frazesami każdy potrafi posiłkując się wcześniejszymi recenzjami, których jest pełno w Internecie..

  Krystyna

  (15 stycznia 2019 - 10:10)

  Mam te same spostrzeżenia co pan Marcin. Chciałam o tym napisać pod sprawozdaniem z konkursu ale tam nie ma miejsca na komentarze. Wydaje mnie się, że powinno być więcej od siebie a mniej z oklepanych tak zwanych prawd oczywistych.

   Jadwiga Zgliszewska

   (16 stycznia 2019 - 21:26)

   Pozwolę sobie lekko zaoponować swoim przedmówcom. Otóż moja praca konkursowa posiada wybitne nawiązanie do tego, jak bardzo przeniknęła moje życie, odmieniłe je i wprowadziła na własny, tylko mnie znany, rozumiany i akceptowany tor. Nadała inne widzenie ludzi oraz relacji pomiędzy nimi.
   Nie piszę niniejszego po to, by chwalić akurat swoją (nie najwyżej wprawdzie, ale nagrodzoną) pracę, lecz w obronie werdyktu Komisji Konkursowej. Tym samym zaprzeczam, jakoby jury nie zwracało na to uwagi. Wręcz przeciwnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.