Ex Libris z Wiesławem Myśliwskim i Anną Markową

29 stycznia 2019 r. rozpoczynamy cykl comiesięcznych spotkań w Klubie Czytelniczym Ex Libris. Idea pozostaje ta sama, co w roku ubiegłym. Wybieramy 2 książki i zapraszamy do rozmów o nich – jedną z półki ogólnopolskiej i jedną regionalną. Będą też mini-konkursy z nagrodami książkowymi i druga edycja konkursu „Moja książka życia”. W tym roku będzie też dużo poezji, przewidujemy spotkania w Klubie z regionalnymi poetami.

Bohaterami pierwszego w Nowym Roku Klubu Czytelniczego Ex Libris będą Wiesław Myśliwski i nasza regionalna pisarka Anna Markowa. Jak zawsze swobodnie, przy kawie i herbacie, mówić będziemy o „Uchu igielnym” Wiesława Myśliwskiego i twórczości Anny Markowej – szczególnie o wydanym pośmiertnie tomiku jej prozy ”Śmierć”.

Cieszymy się, że Klub Czytelniczy Ex Libris na antenie Radia Białystok został dostrzeżony przez niezależnych krytyków i czytelników – jako ciekawe wydarzenie mijającego roku i spotkania miłośników literatury niebanalnej i ważnej.

Na prośbę czytelników zmieniamy dzień i godzinę spotkań klubowych, wracamy też do pierwotnego miejsca w budynku UwB.29 stycznia (we wtorek) o 18.00 w restauracji „Kwestia Czasu”, Plac NZS 1.

Ideą Klubu jest promowanie czytelnictwa wartościowej literatury. Zależy nam na integracji wielopokoleniowej wokół wartościowych utworów literackich. Wierzymy, że literatura – ambitna, oryginalna, głęboko osadzona w historii i obyczajowości naszego regionu – jest szansą na międzypokoleniowy dialog.

Organizatorem Klubu Czytelniczego Ex Libris jest Stowarzyszenie Szukamy Polski a partnerami Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu w Białymstoku i Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. Patronat medialny – portal podlaskisenior.pl

Bożena Bednarek
Podlaska Redakcja Seniora Białystok

Post Author: Redakcja Białystok

3 thoughts on “Ex Libris z Wiesławem Myśliwskim i Anną Markową

  Marcin Kozub

  (14 stycznia 2019 - 10:22)

  Czy na zakończenie akcji nowego ekslibrisa też będzie konkurs? Jak tak, to niech będzie ciekawszy, bo kolejne czytanie recenzji z przeczytanej lektury jest nudne. Czytałem nagrodzone prace w poprzednim konkursie i ziewałem. Niektórych nawet nie doczytałem do końca. Niech konkursowicze na przykład napiszą, jak taka wybrana książka wpłynęła na ich życie, a nie przelewają z pustego w próżne. Wycierać gębę frazesami każdy potrafi posiłkując się wcześniejszymi recenzjami, których jest pełno w Internecie..

  Krystyna

  (15 stycznia 2019 - 10:10)

  Mam te same spostrzeżenia co pan Marcin. Chciałam o tym napisać pod sprawozdaniem z konkursu ale tam nie ma miejsca na komentarze. Wydaje mnie się, że powinno być więcej od siebie a mniej z oklepanych tak zwanych prawd oczywistych.

   Jadwiga Zgliszewska

   (16 stycznia 2019 - 21:26)

   Pozwolę sobie lekko zaoponować swoim przedmówcom. Otóż moja praca konkursowa posiada wybitne nawiązanie do tego, jak bardzo przeniknęła moje życie, odmieniłe je i wprowadziła na własny, tylko mnie znany, rozumiany i akceptowany tor. Nadała inne widzenie ludzi oraz relacji pomiędzy nimi.
   Nie piszę niniejszego po to, by chwalić akurat swoją (nie najwyżej wprawdzie, ale nagrodzoną) pracę, lecz w obronie werdyktu Komisji Konkursowej. Tym samym zaprzeczam, jakoby jury nie zwracało na to uwagi. Wręcz przeciwnie.

Komentarze są wyłączone.