Marek Gierszał reżyseruje „Pensjonat Pana Bielańskiego”

W Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku trwają przygotowania do nowego spektaklu. 21 marca odbędzie się premiera przedstawienia „Pensjonat Pana Bielańskiego”.

 

próba spektaklu

Sztukę Carla Laufsa oraz Wilhelma Jacoby’ego na scenę białostockiego teatru postanowił przenieść Marek Gierszał – reżyser znany widzom z realizacji przebojowej komedii „Kogut w rosole”. Akcja przedstawienia toczy się w będącym pod zaborem austriackim Krakowie. Główny bohater odwiedzając metropolię liczy na przeżycie szalonej przygody, która pozwoli mu zabłysnąć przed swoim znajomym z rodzinnego miasteczka. W realizację celu zostanie zaangażowany zachłanny bratanek bohatera oraz jego młody przyjaciel. Ta dwójka zapewni mu serię niespodziewanych zdarzeń. Jakich? O tym widzowie przekonają się już w marcu.

Przedstawienie reżyseruje Marek Gierszał, absolwent Wydziału Aktorskiego krakowskiej PWST i reżyserii filmowej na Uniwersytecie w Hamburgu. Reżyser od wielu lat realizuje swe projekty artystyczne w Niemczech (m.in. „Wesele u drobnomieszczan” Bertolta Brechta, „Trzy siostry” Antoniego Czechowa), ale pozostaje aktywny reżysersko również w kraju (reżyserował w Krakowie – w Teatrze im. Słowackiego i na Scenie STU, w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, w Teatrze Polskim w Szczecinie i w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej).

próba spektaklu

Scenografię do „Pensjonatu Pana Bielańskiego” zaprojektowała Magdalena Kut, a kostiumy – Hanna Sibilski. Za choreografię odpowiada Grzegorz Suski. W przedstawieniu zagrają Arleta Godziszewska, Agnieszka Możejko-Szekowska, Ewa Palińska, Jolanta Skorochodzka, Urszula Szmidt, Marek Cichucki, Dawid Malec, Rafał Olszewski, Patryk Ołdziejewski, Sławomir Popławski, Dawid Rostkowski, Piotr Szekowski, Marek Tyszkiewicz oraz gościnnie Paula Gogol i Kamila Wróbel-Malec (aktorka Białostockiego Teatru Lalek). 

Premiera spektaklu odbędzie się 21 marca o godz. 19.00 na Scenie Dużej. „Pensjonat Pana Bielańskiego” będzie można obejrzeć także 22 marca (godz. 16:00), 27 marca (godz. 19:30) oraz 28 i 29 marca (godz.17:00). Bilety na przedstawienie w cenie: 65 zł (premiera), 55 zł (normalny), 45 zł (ulgowy), 30 zł (dla studentów z legitymacją do 26 roku  oraz dla doktorantów do 35 roku), 25 zł (szkolny) dostępne są w Kasie Teatru oraz w sprzedaży internetowej.

(źródło: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku)
foto: Ewa Krajewska

opr. Lija Półjanowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok

Post Author: Redakcja Białystok

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.