„Muzyka Mistrzów Baroku”

Fundacja „Pro Anima” serdecznie zaprasza na pierwszy koncert w ramach jubileuszowej X edycji cyklu „Muzyka Mistrzów Baroku”, który odbędzie się w niedzielę 17 marca o godz.17.00 w Ratuszu Miejskim.

W tym roku kierujemy swą uwagę ku muzyce angielskich kompozytorów, których twórczość wspaniale połączyła rodzime tradycje z wpływami muzyki kontynentalnej Europy. „Angielska uczta przy dźwiękach lutni…” to niezwykła podróż w świat dźwięków wyjątkowej urody pieśni Johna Dowlanda, Thomasa Morleya oraz „brytyjskiego Orfeusza” – Henry’ego Purcella.

W repertuarze nie zabraknie też kompozycji George’a Frederica Haendla, który większość swego życia artystycznego spędził w Londynie, chłonąc i wplatając w swe dzieła specyficzne dla muzyki angielskiej zwroty i formy.

Wszystko to w wykonaniu sopranistki Heleny Bergar (Francja), która występ swój okrasi elementami tańca barokowego, a także Marii Wilgos, która zagra na teorbie (lutni basowej) i gitarze barokowej, oraz Witolda Wilgosa, pod którego palcami zabrzmi lutnia renesansowa i teorba.

Na ten magiczny koncert zapraszamy ze wstępem wolnym. Do zobaczenia!:)

(źródło: Centrum Współpracy Organizacji Pozarządowych)

opracowanie: Lija Półjanowska

Podlaska Redakcja Seniora Białystok

 

Post Author: Redakcja Białystok