„Natura i architektura” – nowa wystawa w Spodkach

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zaprasza 25 października, o godz. 18.00 na wernisaż wystawy malarskiej pod tytułem „Natura i architektura”.

autor: Maria Sawicka

Wystawa jest pokłosiem tegorocznych warsztatów malarskich, które WOAK zorganizował w sierpniu 2019 w Drohiczynie. Wzięło w nich udział 20 osób, przybyłych nie tylko z Białegostoku, ale również z Czeremchy, Rogowa, Wasilkowa, Kordowa, Gdańska, Warszawy, a nawet Monachium.

Powstało ponad 60 obrazów olejnych i akrylowych oraz fotografie, które kiedyś przypomną miejsca, ludzi i zdarzenia. Kuratorami pleneru byli instruktorzy WOAKu: Krystyna Kunicka i Adam Ślefarski.

autor: Irmina Kucharska

Nieprzypadkowo właśnie Drohiczyn stał się miejscem pleneru. To dawna stolica Podlasia, z zabytkowymi budynkami, tworzącymi niepowtarzalny klimat. Urokliwe położenie nad rzeką Bug sprawia, że przyroda staje się dopełnieniem i piękną oprawą architektury, zarówno tej murowanej, jak i drewnianej. Miejsce centralne pleneru – Góra Zamkowa, nieco tajemnicza, niezwykle barwna kolorami zbyt wczesnej jesieni, będąca zarówno oazą spokoju, jak i radości tworzenia, wspaniale wpływała na atmosferę i motywowała do pracy przy sztalugach.

Prace powstałe na warsztatach malarskich bardzo się podobają i przyciągają co roku wielu zwiedzających. Warto ją odwiedzić.

Źródło: Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury

Zdjęcia pobrane ze strony WOAK, podpisane przez autorki

Informację przygotowała: Maria Beręsewicz
Podlaska Redakcja Seniora Białystok

Post Author: Redakcja Białystok