Nowoczesne ławki parkowe

W Białymstoku pojawiły się wandaloodporne ławki i kosze na śmieci. Są to kolejne tego typu urządzenia zainstalowane w naszym mieście. Zostały umieszczone na terenie zieleńca przy pomniku ks. J. Popiełuszki.

Na skwerze przy pomniku ks. Popiełuszki zostały zamontowane 4 ławki i 3 kosze na śmieci, które łączą w sobie tradycyjną, estetyczną formę i wykorzystanie innowacyjnych materiałów. Są przystosowane do przestrzeni publicznych, gdzie może dochodzić do aktów wandalizmu. Drewniane listwy ławek zostały zastąpione materiałem pochodzącym z recyklingu. Charakteryzują się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, wysoką temperaturę oraz czynniki atmosferyczne. Koszt zakupu oraz montażu ławek i koszy to ponad 17 tys. zł.

Ta inwestycja to kolejny projekt zrealizowany w Białymstoku przez szwedzką firmę Glasdon Europe. W 2018 r. zostało zainstalowanych 10 ławek i 5 śmietników tego typu na Skwerze Armii Krajowej, obok Pałacyku Gościnnego.

– Już po raz drugi zdecydowaliśmy się na zamówienie szwedzkich ławeczek parkowych. Okazały się praktyczne i łatwe w utrzymaniu, dlatego jest ich coraz więcej w naszym mieście – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Do tej pory w Białymstoku pojawiły się nie tylko wandaloodporne ławki i śmietniki, ale również ławka parametryczna, 5 ławek do karmienia i przewijania niemowląt oraz 5 ławek solarnych.

(Źródło i foto: Anna Kozłowska, Departament Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Białymstoku)

Podlaska Redakcja Seniora Białystok

 

Post Author: Redakcja Białystok