O nas

Jesteśmy zespołem młodym, aktywnym, z inwencją twórczą i pełnym zapału do pracy. Uczymy się dziennikarstwa obywatelskiego i mamy nadzieję, że nasza praca spodoba się Wam.

Tworzymy portal jest dla dojrzałych, twórczych i aktywnych.

Zapraszamy do lektury i do współpracy.

Zapraszamy wszystkich chętnych seniorów z województwa podlaskiego do współpracy. Piszcie artykuły, relacje, zaproszenia, przesyłajcie własną twórczość (wiersze, opowiadania), historię Waszego życia i recenzje z wydarzeń, na których bywacie. Czekamy też na ciekawe zdjęcia Waszego autorstwa.

kontakt z nami: podlaskisenior@gmail.com

Zapraszamy:)

Podlaska Redakcja Seniora


 

Bożena Bednarek – redaktor naczelna portalu

Jestem w ciągłym ruchu i z wiekiem mi to nie przychodzi. Kocham ludzi bez pretensji i z poczuciem humoru. Uwielbiam rozmowę i czytanie literatury pięknej- z podkreśleniem słowa „pięknej” a także teatr i podróże. W wolnym czasie pływam wpław, słucham ptaków i drzew, gram w brydża i dziergam dywany wg autorskiego pomysłu.

 


Jan Oniszczuk redaktor – ekspert, odpowiedzialny za szkolenia dziennikarskie. redaktor naczelny gazety „Senior Podlaski”

Jestem dziennikarzem, producentem tv, autorem książek o regionie i nauczycielem akademickim. Podoba mi się energia seniorów uczących się dziennikarstwa obywatelskiego i redagujących portal dla dojrzałych, twórczych i aktywnych.

 


Jolanta Wołągiewicz – ekspert od projektów i spraw organizacyjnych

Zgodnie z maksymą Ghandiego „Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie” staram się nieustannie rozwijać swoje zainteresowania i wprowadzać w czyn nowe pomysły. Kocham ludzi i działanie, a muzyka i natura są dla mnie wytchnieniem i źródłem inspiracji.

 

 

 

 


Jolanta Anna Falkowska – redaktor techniczny, główny administrator strony, sekretarz konkursu „Srebro nie złoto”

Staram się nieść pomoc tym, którzy jej ode mnie potrzebują, bo ich radość jest moim napędem do życia, zaś drogowskazem, jest myśl Jana Pawła II:

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym się dzieli z innymi”

.


Jolanta Maria Dzienis – redaktor literacki, wydawca utworów poetyckich

Poetka, przekorna panienka
Zakochana w kolorach i dźwiękach
Wszystko, co serce jej czuje
Słowami maluje, maluje…

 


Zespół dziennikarski Białystok

 

Marianna Blaszko

Jestem estetką. Moje wady to przekora i upór. Lubię żarty, muzykę i przysmaki. Dla potomnych piszę Księgę życia.

 

 


 

Bożena Cylwik

Uczęszczam na zajęcia integracyjne do Miejskiego Klubu Seniora. Lubię taniec, śpiew i dobrą książkę. Jestem przyjazna ludziom i zwierzętom. Mam swoje zdanie, które prowadzi mnie własną drogą.

 

 

 


 

Krystyna Cylwik

Jestem życiową optymistką. Mam wiele pasji – lubię szyć, interesuje mnie lektura dobrych książek i ciekawe filmy. W wolnych chwilach dopieszczam swoje kwiaty na okiennym parapecie. Interesuje mnie polityka senioralna i o tym przeważnie piszę na portalu. Prywatnie jestem żoną i babcią sześciorga wnucząt od kilku do 20 lat.

 

 


 

Lija Półjanowska

Lubię film,teatr i operę. Dużo czytam. Interesują mnie wydarzenia, które dzieją się w kraju i na świecie.Lubię podejmować nowe wyzwania.

 

 

 


 

Teresa Rafałowska

Patriotka, zagorzała miłośniczka poezji i muzyki. Niepoprawna marzycielka, nadmiernie wrażliwa na krzywdę słabszych, zwolenniczka zdrowego stylu życia.

 

 

 

 


 

Stenia Romanowicz

Jowisz i bóg Thor obdarzyli pogodą ducha, optymizmem, szacunkiem do natury, kodeksem moralnym, poczuciem piękna i estetyki, wrażliwością. Pełna podziwu i zachwytu dla ludzkiego geniuszu.

 

 

 

 


 

Elżbieta Urban

Kocham las, tam czuję się najlepiej, z brzóz i dębów czerpię energię.
Ulubiony zapach – żywiczna sosna, mech, mięta, macierzanka.
Lubię rozmawiać z ludźmi, każdy ma swoją wyjątkową historię.
Życie pisze najciekawsze scenariusze.

 

Aleksandra Zawadzka

Lubię rozmawiać z ludźmi posiadającymi poczucie humoru i optymizm. Jestem rodowitą białostoczanką i z radością patrzę, jak to miasto pięknieje. Kocham również spacery po naszych okolicznych lasach, które bardzo mnie wyciszają i dają mi pozytywną energię.

 

 


 

Janina Żarnowska

Lubię nowe wyzwania. Jestem ciekawa świata, nowych miejsc i przygód. Kocham ludzi, długie, ciekawe rozmowy z nimi są moją energią. Relaksuję się gdy pływam lub słucham spokojnej muzyki. Im jestem starsza, coraz bardziej doceniam swoje zycie. Z utęsknieniem czekam na każdą wiosnę i z roku na rok wzbudza ona we mnie nieopisany zachwyt. Jestem Ogromną optymistką i w każdej sytuacji szukam pozytywów.

 


 

Alicja Brysiewicz

Staram się zawsze być tam, gdzie dzieje się coś ciekawego. Lubię ludzi z pasją. Kocham muzykę i śpiew.

 

 

 

 


 

Maria Beręsewicz

Fascynują mnie ludzie i ich historie. Lubię podróżować. Uczestniczę w różnych wyjazdach turystycznych, podziwiając zabytkowe obiekty i otaczającą nas przyrodę, zarówno w Puszczy Knyszyńskiej, jak i w dalekiej Bretanii.

 

 

 


 

Jadwiga Zgliszewska

Humanistka, trochę filozofka,
zamyślona, a czasem – beztroska.
Towarzyska i… samotnica!
Którą mnie chcecie więc wybrać?

 

 

 


 

 

Halina Wiszowata

„Wszystko co czynię jest sensem mego życia, oby jeszcze długo chciało mi się chcieć.”

 

 

 


 

   Grażyna Pańkowska

Lubię ludzi wrażliwych i pełnych empatii, sama staram się taką być. Uwielbiam czytać, zwłaszcza teksty o tematyce historycznej. Chętnie słucham muzyki klasycznej

 

 


Czesława Bogumiła Łastowska

Interesuje mnie wszystko co dzieje się w świecie, w polityce, w mieście. Lubię dobrą książkę, wędrówki po lesie, jazdę rowerem, podróże. Jestem żoną, mamą i babcią dwojga wnucząt.

 

 


 Łomża


 

Grażyna Czajkowska

Z potrzeby serca jestem społeczniczką, pasjonatką trzeciego sektora, założycielką, współzałożycielką, kierującą pracą i członkinią wielu lokalnych i ogólnopolskich organizacji pozarządowych. Czynnie spędzam każdą chwilę, poszerzam swoją wiedzę w różnych dziedzinach, ale też mam czas dla siebie i rodziny, dużo czytam, odpoczywam na działce.

 


 

Danuta Waśko

Jestem optymistką, biorę życie jakie jest. Kocham ludzi, zwierzaki i przyrodę. Interesuje mnie muzyka i wszystko z nią związane. Moje motto: „Niezależnie od wieku, ciesz się z życia człowieku”. Codziennie o tym pamiętam i jestem szczęśliwa.

 

 


Halina Czartoryjska

Od 8 lat należę do Klubu Seniora. Jestem czynnym członkiem klubu. Działam w Radzie Klubu, jestem członkiem ŁSRS przy Prezydencie Miasta Łomża, śpiewam w zespole wokalnym Senior-Vita działającym przy KS. Uczestniczę w warsztatach proponowanych seniorom, czynnie uczestniczę w realizacji zadań z projektu ASOS. Jestem seniorką aktywną, zdyscyplinowaną, odpowiedzialną i punktualną.

 


 Suwałki


 

Teresa Wysocka – Kluczny

Obecnie na emeryturze. Interesuje mnie najbardziej fotografika, malarstwo i .. kręgle. Gramy w każdy poniedziałek obowiązkowo, bo kręgle to jest super lek na kręgosłup i samopoczucie..

Jeszcze mam ogród z kwiatami, warzywami.. i rower na lato..

 

 


Lucyna Śniecińska

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Warszawskim. Należę do Suwalskiej Rady Seniorów. Lubię pływać i objadać się słodyczami /niestety!/. Kocham wiosnę, życzliwych ludzi, Ałłę Pugaczową i Ernesto Cortazar’a. I tej miłości jestem wierna.

 

 


Sokółka


 

Teresa Alicja Galewska

Lubię być z ludźmi , dzielić z nimi swój czas , dyskutować ,ufać im mimo wszystko . Wykorzystuję swoją wiedzę pedagogiczną w nowych sytuacjach , staram się tworzyć coś ciekawego , pogłębiającego więzi uniwersyteckiej społeczności.

 

 

 


Lila Asanowicz

Jestem emerytką 70+ jeszcze aktywną zawodowo. Lubię podróże, poznawanie nowych ludzi , organizuję wycieczki członkom Związku Tatarów RP i UTW Sokółka po Polsce i na tereny wschodnie . Piszę projekty o wielokulturowości , które realizujemy z koleżankami .

 

 


Bielsk Podlaski


Tamara Rusaczyk

Jestem siłaczką. O sobie myślę na końcu, by być pożytecznym drugiemu i sprawiać mu radość. Działam w Bielskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku

 

 

 


Maria Warda

 

 

 

 

 


Jan Siemieniuk

 

 

 

 


Luba Tkaczuk

Żyję tak, by zapomnieć o starzeniu. Swoją aktywnością w Bielskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku buduję poprawne relacje z ludźmi, którzy mnie otaczają.

 

 

 


Kolno


 

Jadwiga Ziółek

Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie. Cały czas towarzyszą mi podróże, muzyka i książka.

 

 

 


 

Krystyna Czerwińska

Trzeba się w górę piąć, choć męczy życie, a gdy przyjdzie paść, to paść na szczycie.
Nienasycona muzyką, tańcem, podróżami i aktywnością wieloznacznie rozumianą.

 

 

 


 

Eugeniusz Regliński

Człowiek nie jest stworzony do klęski, człowieka można zniszczyć, ale człowieka nie można pokonać. Nie wyobrażam sobie egzystencji bez aktywności intelektualnej-książka,
muzyka, śpiew, kabaret oraz fizycznej-bieg, pływanie, taniec.