Folklor bez granic

FOLKLOR BEZ GRANIC czyli duża dawka egzotyki zmieszanej z folklorem różnych regionów Polski będzie czekać na tych, którzy odwiedzą Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej w sobotę, 3 sierpnia o godz. 17.00. 

Nasza scena w skansenie, tak jak w ubiegłych latach, znalazła się na trasie Międzynarodowego Festiwalu Folkloru „Podlaskie Spotkania”. Przyjadą zespoły z odległych zakątków świata, między innymi Chile, Boliwii, czy Kuby. Nie zabraknie też polskich zespołów ludowych, przede wszystkim z województwa podlaskiego. 

„Podlaskie Spotkania” to dla publiczności niecodzienna okazja obcowania z tradycją muzyczną różnych narodów, a dla regionu – świetna reklama za granicą. W tegorocznym, czternastym Międzynarodowym Festiwalu Folkloru bierze udział piętnaście zespołów, prawie połowa to goście zza granicy. Festiwal potrwa pięć dni. Uczestnicy wystąpią w tym czasie w siedmiu podlaskich miejscowościach. Organizatorami koncertu w skansenie są Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej i Stowarzyszenie Artystyczne Skowronki.

Sobotnie spotkanie z muzycznym folklorem z całego świata będzie wyjątkowe ze względu na scenerię. Zespoły będą się prezentować na scenie ustawionej w samym sercu skansenu, w otoczeniu zieleni i zabytkowej drewnianej architektury.

FOLKLOR BEZ GRANIC

Koncert w ramach XIV Międzynarodowego Festiwalu Folkloru ,,Podlaskie Spotkania”
Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej

3 sierpnia (sobota)
godzina 17.00
Wstęp – 3 zł/os., dzieci do 7 roku życia – bezpłatnie.

Zaproszone zespoły: 

Folk Dance Group ,,Iliria Al”(Albania), Folk Group ,,Bolivian Association In Russian Federation” (Boliwia), Ballet Folklorico Tupa Marka (Chile), Folk Group ,,Seniors Šumperk” (Czechy), Folk Group „Bosiljak” (Chorwacja), Surtaal Performing Art. (Indie), Cubanía Extrema (Kuba), ,,Daugaviņa” (Łotwa) , „Roztocze” (Tomszów Lubelski – Polska), Ludowy Zespół Pieśni I Tańca „Skowronki” (Brańsk – Polska)
Zespoły folklorystyczne i artystyczne z Podlasia:
Dziecięcy Regionalny Zespół Pieśni I Tańca ,,Podlasie” (Szepietowo), Regionalny Ludowy Zespół Pieśni I Tańca ,,Mazowia” (Wysokie Mazowieckie), Zespół Pieśni I Tańca ,,Klekociaki” (Boćki), Młodzieżowa Orkiestra Dęta GOK (Szepietowo), Zespół Pieśni I Tańca ,,Ciechanowiec”

(Źródło i foto: Iwona Zawadecka, Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej)

Podlaska Redakcja Seniora Białystok

 

Post Author: Redakcja Białystok