Spotkanie Wigilijne w Klubie Seniora w Łomży.

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Jest to okres przedświąteczny, w którym w różnych instytucjach, środowiskach odbywają się spotkania wigilijne. W tym roku, tradycyjnie, w Klubie Seniora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łomży takie spotkanie odbyło się 12 grudnia 2018 r.

Uczestniczyło w nim 100 seniorów skupionych w naszym klubie. Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście. Prezydent Miasta Mariusz Chrzanowski, Wiesław Jagielak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Grażyna Czajkowska, przewodnicząca Łomżyńskiej Społecznej Rady Seniorów i jednocześnie wiceprzewodnicząca Rady Seniorów przy Marszałku Województwa Podlaskiego oraz Monika Brzóska, kierownik kulturalno – oświatowy Domu Dziennego Pobytu „Senior +” w Łomży.

Po wystąpieniach i życzeniach gości, zespół „Maryna” przedstawił program pt.”Cicha noc”, na który składały się kolędy i wiersze związane z Narodzeniem Pana. Było też wspólne kolędowanie przy akompaniamencie akordeonu.

Następnie wszyscy przełamali się opłatkiem i składali sobie życzenia.Na stołach pięknie zastawionych i udekorowanych pojawiły się doskonałe dania wigilijne i wypieki. W tym roku wszystkie potrawy były przygotowane przez seniorów pod czujnym okiem instruktorek kulturalno- oświatowych, Marty Kopeć i Urszuli Dymek. Były między innymi pierogi z kapustą i grzybami, kapusta postna, barszcz czerwony i paszteciki, śledzie w różnych postaciach. Trzeba było dużo pracy i zaangażowania, żeby dla tylu osób przygotować wieczerzę.

Równie dużo pracy trzeba było włożyć w przygotowanie sali, dekoracji, ubranie choinki, wykonanie stroików, nakrycie stołów itp. Efekt wspólnej pracy sprawił ogromne wrażenie. Patrząc na to trudno było uwierzyć, że to wszystko „ogarnęli” seniorzy.

Wspólna praca daje dużo satysfakcji, ludzie przekonują się jak wiele mają w sobie potencjału do wykorzystania dla dobra swojego i innych. Czują się potrzebni i to motywuje ich do pracy na rzecz swego środowiska. Seniorzy traktują Klub Seniora jak drugi dom. Tu przychodzą, rozmawiają o swoich sprawach, pomagają sobie wzajemnie, wymieniają doświadczenia, poznają wiele nowych rzeczy, bo człowiek uczy się przez całe życie. Razem pracują i razem świętują. Dobra organizacja, podział pracy i umiejętne pokierowanie seniorami daje fantastyczne efekty. Tego dowodem jest tegoroczna Wieczerza Wigilijna, w której przygotowanie każdy się zaangażował na miarę swoich możliwości i umiejętności. A uroczystość była pod każdym względem doskonała. Duże uznanie dla Pań pracujących w klubie. Od tego roku będzie chyba tradycją, że seniorzy zajmą się przygotowaniem uroczystości, bo spisali się na medal !!!

Gratulacje!

foto: Danuta Waśko

Danuta Waśko

Podlaska Redakcja Seniora Łomża

Post Author: Redakcja Łomża