Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Stanisława Poskrobko pt.: „Świeżo malowane” do Spodków WOAK-u przy ul. św. Rocha 14 w czwartek, 13 czerwca, o godz. 18:00.

 

Stanisław Poskrobko jest malarzem samoukiem. Żyje samotnie we wsi Rybaki nad Narwią. Najczęściej maluje abstrakcyjne obrazy, które sam nazywa krajobrazami.

 

O swoich dziełach mówi, że za pomocą kolorów wyrażają emocje. Dorobek artysty jest imponujący. Maluje zarówno obrazy olejne, akrylowe, pastele, tworzy kolaże, używając niestandardowych materiałów, jak drewno z Puszczy Białowieskiej.

 

 

 

Nie maluję dlatego, że się nudzę na wsi, choć czasem brakuje mi kontaktu z ludźmi i sztuką profesjonalną, maluję bo mam taką wewnętrzną potrzebę, a inspirację czerpię z natury” – mówi Stanisław Poskrobko.

 

Prace autora znajdują w zbiorach prywatnych i państwowych w Polsce, we Włoszech, Niemczech i Francji. Jest też laureatem nagród w lokalnych konkursach, m.in. Przeglądzie Sztuki Nieprofesjonalnej Ziemi Hajnowskiej oraz Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Plastycznej Województwa Podlaskiego.

 

Wystawa będzie czynna do 30 sierpnia. Wstęp wolny.

 

Żródło: Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku

Opracowanie: Jolanta Falkowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok