Uśmiech kobiety

„Tak urządzony jest już od setek lat
Stary świat, w nim kobiecy ład.
I na tym polega mój pech,
Bo gdzie nie spojrzę, to popełniam zaraz grzech”

 

Nie, nie, proszę nie myśleć, że jestem defetystą, czy antyfeministą. Po prostu z okazji Święta Kobiet możemy sobie pozwolić na odrobinę żartu, dowcipu, czy nawet ironii, ale i na poważne potraktowanie tematu. Oj, źle zabrzmiało, kobieta nie jest tematem, kobieta to bóstwo! Co prawda Adam w raju nie był zbyt szczęśliwy, no bo jedna kobieta i brak piwa. Z drugiej jednak strony nie było tragicznie, bo nie miał teściowej.

Przepraszam, że tak żartobliwie zaczynam. Nie bez powodu jednak. Burmistrz Miasta Kolno Andrzej Duda oraz Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu pod przewodnictwem dyrektor Alicji Szymańskiej tradycyjnie zaprosili wszystkie panie na program przygotowany przez grupę kabaretową Kolneńskie Dziewczyny z Plusem. 90-minutowe wydarzenie artystyczne tym razem miało miejsce w hotelu Colnus. Przyczyna prozaiczna – kompleksowy remont Domu Kultury, który w tym roku będzie obchodził 50-lecie swojej działalności. Tegoroczne wydarzenie miało szczególny akcent, bowiem uhonorowanie pań zostało połączone z promocją pierwszej autorskiej płyty naszego zespołu. Oczywiście mottem przewodnim wydarzenia – w piosenkach, muzyce, dowcipach, żartobliwych dialogach – była KOBIETA.

„Świat kobiecy, babski raj
Jak wytrzymać z nimi – ajajaj
Narzekają ciągle i czegoś chcą
Lecz co ja zrobię, że je kocham, jakie są”

Nie będę zanudzać opisem przebiegu imprezy, ale jestem pod wielkim wrażeniem treści programowej, odpowiedniej interpretacji wymagającej sporych umiejętności muzycznych, wokalnych oraz aktorskich moich koleżanek i kolegów, nieśmiertelnego uśmiechu na ich twarzach, ogromnej energii tryskającej z każdej prezentacji.

Nasi widzowie, jak zwykle niezawodni. Czynny udział podczas prezentacji naszych piosenek, salwy śmiechu w trakcie dialogów, aplauz na stojąco i konieczność bisowania, są dla nas najlepszym dopingiem i wyzwaniem do ciągłego doskonalenia warsztatu oraz poszukiwania kolejnych tematów, które zainteresują i rozbawią naszą kochaną publiczność. Szkoda tylko, że pojemność hotelu jest o połowę mniejsza, niż sala widowiskowa Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu. Ale…. nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Po remoncie Domu Kultury będzie super, a zespół już powoli opracowuje scenariusz specjalnego show z tej okazji.

„Uśmiech kobiety działa:
Jak balsam na ból,
Jak wino na krew,
Jak humor na śmiech.
I tylko do niej można też przytulić się.
Nic nie poradzę, że je wszystkie kochać chcę!”

No cóż, musiałem się w końcu do tego przyznać. A co mi tam. Pozwólcie, że zakończę sentencją, która na pewno zadowoli wszystkie dziewczyny, kobiety, panie, damy, matki, żony i kochanki.

„Wokół kobiet unosi się pył tajemnicy, który należy odkrywać cierpliwie”

 

Zdjęcia: Kolneński Ośrodek Kultury i  Sportu

 

Eugeniusz Regliński

Podlaska Redakcja Seniora Kolno

 

Post Author: Redakcja Kolno