Walentynki 2019 u łomżyńskich seniorów

Seniorzy z Klubu Seniora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łomży, korzystając z tego, że trwa karnawał, bawią się na całego.

Zaczęli Balem Sylwestrowym w klubie, następnie była zabawa karnawałowa na ludowo z Kapelą Miód Na Serce, potem odbył się Noworoczny Bal Seniora w pięknej restauracji. Na tym nie koniec. Wkrótce odbędzie się Bal Przebierańców i klubowicze już myślą intensywnie, w co się ubrać, bo będzie konkurs na najciekawszy i najładniejszy strój, a także wybór króla i królowej balu.

A dziś obchodziliśmy Walentynki. W programie przewidziano występ klubowego zespołu „Maryna”, zabawy i konkursy z nagrodami, słodki poczęstunek oraz tańce. Bawiło się 80 osób. Seniorzy chętnie brali udział w konkursach. Sprawiało im to dużo satysfakcji, bo mieli możliwość wykazania się sprytem i pomysłowością. Wszyscy doskonale się bawili, i ci, co uczestniczyli w konkursach, i ci, co obserwowali ich zmagania. Oczywiście, były nagrody dla zwycięzców, a także nagrody pocieszenia dla wszystkich uczestników konkursów. Było dużo śmiechu i radości.

Każda okazja jest dobra, by się spotkać, wspólnie pobawić i przyjemnie spędzić czas. Walentynki są jedną z takich okazji, mimo że zdania są podzielone, co do zasadności obchodzenia Święta Zakochanych. Kochani, miłości nigdy za dużo, niezależnie od wieku. Okazujmy ją na każdym kroku, nie tylko 14 lutego, a życie będzie piękniejsze. „Seniorzy, kochajmy się! Seniorzy, trzymajmy się!”

Grupa bardzo aktywnych seniorów chętnie pomaga pracownikom klubu w przygotowaniu wszelkiego rodzaju imprez. Zawsze można na nich liczyć. Jest to bardzo budujące, że nie czekają aż „poda im się coś na tacy”, tylko sami biorą sprawy w swoje ręce i działają na rzecz środowiska, a jednocześnie robią coś dla siebie.

Nie samą zabawą jednak człowiek żyje. W naszym  klubie odbywają się różne zajęcia, planowane na poszczególne dni tygodnia. Każdy znajduje tu coś dla siebie, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. A pracownicy starają się, aby zajęcia były urozmaicone i ciekawe.

Foto: Marta Kopeć

                                                                                       Danuta Waśko
Podlaska Redakcja Seniora Łomża

Post Author: Redakcja Łomża