Wigilia Ekumeniczna w Sokółce

Okres przedświąteczny to czas spotkań wigilijnych w instytucjach, firmach i stowarzyszeniach. Sokółka także celebruje ten zwyczaj, jest to przecież wspólne spożywanie posiłku, zwanego z grecka „agape”, będącego symbolem braterstwa i miłości między ludźmi.

Już od kilku lat Fundacja „Sokólski Fundusz Lokalny” przy współudziale Muzułmańskiej Gminy Wyznaniowej Bohoniki, organizuje Wigilię Ekumeniczną. Spotykają się wspólnie wyznawcy trzech religii i czterech kultur: katolickiej, prawosławnej, muzułmańskiej i romskiej.

A więc tradycyjnie był opłatek, życzenia, kolędy i uczta przy suto zastawionym stole. Dzieci ze świetlic środowiskowych przygotowały jasełka, a kukiełki były przez nich własnoręcznie wykonane.

Podsumowany został konkurs „Opowiedz”, polegający na opracowaniu krótkich filmików z realizowanych projektów w 2019 r. przez Sokólski Fundusz Lokalny. I tu chcę się pochwalić. Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sokółce otrzymało II nagrodę w kategorii Motyw – projekt „Żyj aktywnie w towarzystwie ze starością”.
Związek Tatarów Rzeczypospolitej Polskiej Oddział Bohoniki – III nagroda w kategorii Motyw za projekt „Wiosna to nie tylko pora roku”.

Filmiki można obejrzeć na stronie Fundacji Sokólski Fundusz Lokalny.
Dzieci miały wiele uciechy, kiedy na koniec przyszedł Mikołaj z workiem prezentów, nasi milusińscy nie mieli lekko, bo każde z dzieci musiało powiedzieć wierszyk lub zaśpiewać kolędę. I do zobaczenia za rok.

Życzę WSZYSTKIM z okazji Świąt Bożego Narodzenia dużo zdrowia, szczęścia i samych radosnych chwil.

(foto: Krzysztof Frejus)

 

Lila Asanowicz
Podlaska Redakcja Seniora Sokółka

 

Post Author: Redakcja Sokółka