Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sokółce zostało wpisane do KRS w styczniu 2008 r. Początek działalności to 50 osób, teraz po 10 latach UTW liczy już 137 słuchaczy.

Spotkanie 10 lutego 2018 r. w kinie „Sokół” z okazji jubileuszu, to powód do refleksji i podsumowań, ile w tym czasie się zdarzyło.  Myślę, że my studenci, możemy być dumni, że nie zwracając większej uwagi na jakieś tam strzykania w kościach itp. możemy cieszyć się z każdej chwili. Działamy w sekcjach zainteresowań, pomagamy innym i czerpiemy radość z odniesionych sukcesów, nawet tych najmniejszych.

Odczuwaliśmy dumę i zadowolenie, kiedy kolejne osoby zaproszone na uroczystość, samorządowcy, politycy, stowarzyszenia, gratulowały nam sił, chęci i zapału do działania nieraz stawiając za wzór do naśladowania.

Jak zwykle przy takich uroczystościach trzeba było podziękować wszystkim, którzy wspierali nasze działania. Prezes UTW Elżbieta Haponik wywiązała się z tego zadania znakomicie pamiętając o wszystkich dobrych duchach naszych poczynań.

Uroczystość uświetnił występ grupy scenicznej „Zawsze Młodzi” złożonej z aktorów-studentów  UTW i zespół „Ewa Band”.

Na zakończenie zaproszono zebranych na słodki poczęstunek. Na stole królował przepięknie udekorowany tort urodzinowy. Przy kawie, herbatce i słodyczach toczyły się rozmowy, a tematów nie brakowało.

 

Lila Asanowicz
Podlaska Redakcja Seniora Sokółka