Minęły już dwa lata, odkąd białostoccy seniorzy, którzy ukończyli 60 lat, mogą korzystać z Karty Aktywnego Seniora.  Dlatego  warto przypomnieć, do czego Karta  uprawnia i co się w tym zakresie zmieniło.

Od 1 czerwca 2015 roku możemy korzystać z 50% zniżek na karnety lub jednorazowe bilety do obiektów Białostockiego Ośrodka Rekreacji oraz 50% na imprezy organizowane przez miejskie instytucje kulturalne:

– Białostocki Ośrodek Kultury

– Białostocki Teatr Lalek

– Centrum im. Ludwika Zamenhofa

– Galerię Arsenał

– Galerię Sleńdzińskich

– Muzeum Wojska w Białymstoku.

Rozszerzono też ofertę o prywatne podmioty gospodarcze, które udzielają zniżek w ramach Karty Aktywnego Seniora. Znajdziecie je tutaj: http://www.seniorzy.bialystok.pl/images/PartnerzyKAS.pdf

 

Aby otrzymać kartę, należy zgłosić się do Punktu Obsługi Klienta Białostockiej Komunikacji Miejskiej przy ul. Lipowej 16 – róg Nowego Światu. Tam na miejscu trzeba wypełnić wniosek, by za okazaniem dowodu osobistego ją otrzymać. Zachęcamy seniorów do korzystania z tych uprawnień.

Bez Karty Seniora możliwy jest przejazd z 50% zniżką dla osób 60+, a dla seniorów po 70 roku życia Białostocka Komunikacja Miejska oferuje bezpłatny transport. Muzealne Środy Seniorów za złotówkę stanowią bardzo atrakcyjną ofertę, z której korzysta wiele osób. Są też zniżki na bilety do kin.

 

( Źródło: Wschodzący Białystok )

Lija Półjanowska

Podlaska Redakcja Seniora Białystok