Samochody typu hatchback są jednymi z najczęściej wybieranych, szczególnie przez młodych kierowców. Czasem jednak pojawiają się dylematy. Kupujący zastanawiają się, czy nie lepszym wyborem byłby sedan lub coupe. Przedstawimy Ci 4 powody, przez które pokochasz hatchbacki, szczególnie te w sportowej wersji.

Hatchback to zwinne, miejskie auto

Hatchback ma idealne proporcje. Samochody o tym typie nadwozia nie są ani za duże, ani za małe, szczególnie do przestrzeni miejskiej. Dobrze się prowadzą i z łatwością wchodzą w zakręty. Możesz też bez problemu zaparkować je na osiedlowym, ciasnym parkingu. Żadna z wąskich alejek nie będzie dla Ciebie wyzwaniem. Ponadto są to auta stosunkowo lekkie, a więc przyjemnie suną po drogach. Jeżdżąc hatchbackiem zauważysz, że przemieszczanie się przychodzi Ci bezproblemowo

Pojemny, w sam raz na zakupy lub wyjazd urlopowy

Samochody tego typu dostępne są w wersjach 3-drzwiowych oraz 5-drzwiowych. Mogą być to więc pojazdy, w które zapakujesz całą rodzinę! Bez większego problemu na tylnej kanapie zmieszczą się dwa foteliki. Może i nie będzie przez to takie przestrzeni, jak w potężnym SUV-ie, ale są to auta przytulne. W zależności od producenta, dostępne są różne pojemności bagażników. Bez problemu jednak hatchbackiem przewieziesz zarówno cotygodniowe zakupy, jak i choinkę na święta, a nawet kilka walizek.

Pozory mylą – pod maską bywa drapieżnie

Wydawać by się mogło, że jedno z mniejszych miejskich aut, nikomu nie zaimponuje osiągami. Co ważne, hatchbacki dziś, szczególnie te w wersjach sportowych, dysponują przyzwoitymi silnikami. Jednostki napędowe przyjemnie mruczą, gdy dodajesz gazu na autostradzie lub drogach ekspresowych. Nie pozostają jednocześnie w tyle, za innymi pojazdami, przez co trasy – nawet te długie można pokonać w stosunkowo krótkim czasie.

Hatchbacki dają radość z jazdy

Osoby, które twierdzą, że prawdziwe szczęście kierowcom daje prowadzenie typowo sportowych aut lub samochodów klasy GT, nie miały chyba przyjemności prowadzenia hatchbacka. O ile tradycyjne wersje są dojrzałe i dość spokojne, o tyle ich sportowe odpowiedniki, nawet jako samochody używane Sosnowiec, dają niesamowitą radość z jazdy! Jak wspomnieliśmy, pod maską może drzemać naprawdę dobry silnik, wiele z nich dostępnych jest również z turbodoładowaniem. Wygodne siedzenia i praktyczna deska rozdzielcza sprawiają, że jazda jest po prostu komfortowa, a kierowca nie męczy się nawet na dłuższych trasach.

Gdzie kupić hatchbacka z drugiej ręki?

Warto przede wszystkim rozejrzeć się w komisach. Tego typu samochody używane są bardzo popularne i właśnie w takich miejscach również często pojawiają się naprawdę interesujące okazy. Jednym z serwisów wartych uwagi są Tanie Autka. To nietypowy komis samochodowy, który działa stacjonarnie i online. Możesz więc w zaciszu własnego domu zapoznać się z jego ofertą, a później obejrzeć wybrany pojazd na żywo, w siedzibie komisu. Oddziały rozlokowane są na terenie całego kraju!