Artur Andrus to artysta multimedialny. Na co dzień redaktor trójkowej „Powtórki z rozrywki”, legendarny gospodarz spotkań kabaretowych w warszawskiej „Piwnicy pod Harendą”, co jakiś czas konferansjer różnych imprez kabaretowych, a poza tym poeta, piosenkarz, dziennikarz, autor książek, tekstów piosenek, bajek, artysta kabaretowy, komentator „Szkła kontaktowego”, Mistrz Mowy Polskiej, jednym słowem – Człowiek Orkiestra.

Jeśli do jego występu dołożymy jeszcze drugą –Orkiestrę Opery i Filharmonii Podlaskiej, to w czwartek, 1 marca możemy się spodziewać wyjątkowego wieczoru przy Odeskiej 1.

Koncert Artura Andrusa z towarzyszeniem Orkiestry OiFP to recital kabaretowy, w którym usłyszymy piosenki z płyty „Myśliwiecka” i „Cyniczne córy Zurychu” w zupełnie nowych aranżacjach. Opracowania łączą brzmienia zespołu Artura Andrusa z brzmieniem orkiestry symfonicznej, którą pokieruje Andrzej Borzym jr.

Wykonawcą utworów i prowadzącym jest oczywiście sam artysta. Piosenki takie jak „Piłem w Spale, spałem w Pile”, „Królowa nadbałtyckich raf”, czy „Cyniczne córy Zurychu” które, można już śmiało powiedzieć, stały się niekwestionowanymi przebojami piosenki kabaretowej, będą przeplatane humorystycznymi komentarzami, anegdotami, wierszami, zawsze na najwyższym poziomie – o czym chyba każdego, kto zetknął się z tym artystą, nie trzeba przekonywać. Będzie to wieczór pełen lekkiej, szlachetnej muzyki, humoru, relaksu i zabawy. Zapraszamy.

Człowiek Orkiestra – Artur Andrus i Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej

Czwartek, 1 marca 2018 | godz. 19.00

Duża Scena OiFP, ul. Odeska 1

Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki

Opracowanie: Jolanta Falkowska

Podlaska Redakcja Seniora Białystok