Spotkanie „Komik w operze – Czesław Jakubiec solo” 21 stycznia 2022 odbędzie się w Nie Teatrze. Spektakl da nam nie tylko niezobowiązujący wgląd w często odległą, enigmatyczną, a bywa, że i obcą rzeczywistość operową, ale także rozbawi do łez, bo na tym polega pomysł Czesława i jego największy atut.

Czesław Jakubiec

Czesław Jakubiec trafia do widzów bez względu na wiek i pokolenie, bo łączy w sobie kabaretowy talent z umiejętnościami i wiedzą operową. To z pozoru dwa różne bieguny, ale właśnie na tym polega wyjątkowość Czesława Jakubca, który u nas wystąpi solo, ale przecież zdobywa serca publiczności w kraju z kabaretem Hrabi! Ariaci! To właśnie on!

Przy okazji dodajmy, że jego zdaniem najlepsza aria do gotowania do „Lascia ch’io pianga” z opery „Rinaldo”, a „Prząśniczkę” Moniuszki świetnie się gra na foliowej obwolucie, popularnie zwanej koszulką.

Jeśli myśleliście, że opera to tylko tragedie i dramaty, to Czesław wywraca to spojrzenie do góry nogami, budzi ciepłe uczucia wobec klasyki, którą traktuje z odpowiednią dozą humoru.

Informacje i bilety: https://www.nieteatr.pl/…/czeslaw-jakubiec-komik-w-operze

Źródło info i foto: nie teatr.pl

Opracowanie: Lija Półjanowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok