Kolneńskie Dziewczyny z Plusem – to humor, dowcip i styl. Tym razem zespół postanowił potraktować na wesoło pandemię koronawirusa.

„Pierwszy kwartał lat dwudziestych,
Świat otrzymał w plecy cios.
Jakiś chiński pic królewski,
Sprawił ludziom marny los.

Strach ogarnął całą ludzkość
Nie wiadomo kiedy szlus.
Tak siał w świecie spustoszenie,
Ko ro na wi rus.

Ref. Ajaj pandemia, zmieniłaś życia tor,
Albo maseczka, albo re spi ra tor”

Dziwny początek? Nie, kochani. To jedna z kilku zwrotek piosenki autorstwa naszego kolegi nawiązująca do plagi, która ostatnio nawiedziła świat i dokucza szczególnie seniorom.

Pewne restrykcje nadal obowiązują, ale terapia szokowa chyba już nie jest tak potrzebna. Ważne, abyśmy wciąż zachowali zdrowy rozsądek. Nasza grupa dziewięciorga wariatów pozytywnie zakręconych, bardzo za sobą tęskniła. Kontakty wirtualne, mimo wszystko, nie zastąpią autentycznych spotkań. Co najmniej dwukrotne spotkania w tygodniu /przed premierami ostatnie dwa tygodnie to codzienna praca/ są dla nas jak tlen. Wreszcie w czerwcu rozpoczęliśmy systematyczną pracę. Pierwsze spotkanie było czymś w rodzaju wizyty ciotki z Ameryki po wielu latach nieobecności w Ojczyźnie. Trzeba było popracować nad naszymi zardzewiałymi głosami, koledzy muzycy na szczęście nie mieli problemu z palcówkami na klawiaturze. Należało systematycznie wracać do poprzednich utworów, programów. Wiadomo, trening czyni mistrza. Naszym szczęściem w nieszczęściu była możliwość zaprezentowania programu z okazji 10-lecia zespołu w dniu 8 marca, czyli raptem tydzień przed wejściem w życie różnego rodzaju obostrzeń. I ten fakt trochę nam osłodził późniejsze obowiązkowe rozstanie.

Nasza wzajemna miłość i szacunek są jednak wyjątkowe.  Sprawdziły się ciekawe słowa, które ktoś swego czasu umieścił w internecie. „Prawdziwa miłość trwa nie tylko w dni radości, ale i w noc rozpaczy”. Być może trochę za mocne słowa, ale wiemy, że w wielu rodzinach rozpacz gościła. Zostawmy te smutne momenty, a zajmijmy się teraźniejszością. Perspektywa realizacji różnych zamierzeń rozmyła się  jakby we mgle. Wierzymy jednak, że niektóre plany uda się zrealizować, możliwe że w ograniczonym zakresie. Nie przeszkadza nam to jednak iść do przodu pełną parą.

Dlaczego w ogóle podjąłem taki temat? Otóż zaprzyjaźniona z nami TV Narew postanowiła sprawdzić, czy KD+ nadal funkcjonują, co u nas słychać, jakie plany koncertowe, jaki stan zdrowia i ducha. Pytanie retoryczne, ale podjęliśmy rękawicę. A jaki rezultat spotkania? Obejrzyjcie nagranie!

Aby obejrzeć nagranie Telewizji Narew kliknij w zdjęcie poniżej

Członkowie zespołu Kolneńskie Dziewczyny z Plusem

Moi kochani rówieśnicy, powtarzajcie sobie te słowa: Bycie młodym i pięknym jest wybrykiem natury, ale……..bycie starym i pięknym, to dzieło sztuki! Moje kochane dzieła sztuki, do zobaczenia, a być może i usłyszenia na jakimś koncercie. O czym marzą Kolneńskie Dziewczyny z Plusem.

                                                                     Eugeniusz Regliński
Podlaska Redakcja Seniora Kolno