W ramach akcji Park Sztuki, 26 sierpnia przed Pałacem Lubomirskich godz. 18.00 strefa chillout – czyli wyborna muzyka, kawiarenka – idealny czas by spotkać się w otoczeniu pięknej przyrody Parku Dojlidy.

 

Należy zabrać kocyk, koszyk, rodzinę, zwierzęta, przyjechać rowerem i po prostu rozkoszować się letnim czasem wraz z innymi:)

O godzinie 20.00 odbędzie się Pokaz filmu „Śnieżka” w reż.P.Bergera z muzyką na żywo w wykonaniu Miss God.

To prawdziwa uczta dla zmysłów!

Jak napisał krytyk amerykańskiego „The Hollywood Reporter”, jest to „list miłosny do europejskiego kina niemego lat 20.”.

Obraz nawiązuje do znanej baśni braci Grimm Królewny Śnieżki. Oryginalna trawestacja klasycznej baśni, podróż do nieistniejącej już Hiszpanii byków i matadorów – opowieść emocjonująca, trzymająca w napięciu i doskonała wizualnie. Film był oficjalnym kandydatem Hiszpanii do Oscara.

Muzykę do filmu „Śnieżka ” skomponowała Joanna Zubrycka (Miss God) – wokalistka i producentka muzyczna. Białostocka artystka szczególnie związana z osiedlem Dojlidy. Łączy subtelną elektronikę z przyjemnym basem, etnicznymi inspiracjami i wokalnymi eksperymentami. . Finalistka pierwszego konkursu radiowej Trójki oraz konkursu „Zrób głośniej T-Mobile Music”. Występowała za granicą, m.in. w Berlinie, stworzyła muzykę do międzynarodowego spektaklu tanecznego Le Flux, którego premiera odbyła się w Paryżu zagrała koncerty w Londynie. W Polsce można ją było usłyszeć na Openerze, Festiwalu Soundrive w Gdańsku oraz Festiwalu Firmament w Katowicach i innych. Nazwana przez serwis muzyczny Interia.pl jednym z najbardziej obiecujących debiutów muzycznych .
Z okazji wydarzenie ukaże się płyta z muzyką z filmu „Śnieżka” Miss God

WSTĘP WOLNY

Projekt „Park Sztuki” realizowany jest przez Stowarzyszenie Inicjatyw Artystycznych Supernova przy wsparciu finansowym Miasta Białystok w ramach Programu Regrantingowego „Osiedla w działaniu”
Wschodzący Białystok Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych – OWOP Federacja Białystok SUPERNOVA Stowarzyszenie Inicjatyw Artystycznych Strefa Dźwięku.

Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych

Opracowała Jolanta Falkowska

Podlaska Redakcja Seniora