W Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku rozpoczęły się próby przed ostatnią w tym roku premierą. Spektakl „Autostrada” reżyseruje Andrzej Mastalerz.

„Autostrada“ to pogodna, a momentami bardzo zabawna historia o miłości i śmierci oraz o życiu pełnią życia, nawiązuje do „Siódmej pieczęci“ Bergmana i najlepszych filmów Woody‘ego Allena. Światowa prapremiera sztuki odbyła się w 2003 roku, a jej autor  Michael McKeever  należy do czołówki współczesnych amerykańskich dramatopisarzy.

„Autostrada” to pełna ciepła i dobrego humoru komedia. Główny bohater – Charlie Cox – redaktor jednego z wydawnictw i niespełniony pisarz, pod wpływem dramatycznej informacji wyrusza w podróż. Postaci napotkane na jego drodze i niespodziewane zdarzenia, powodują silną i czasami bolesną weryfikację jego dotychczasowego życia.

Jak sobie z tym poradzi? Czy będzie w stanie zdobyć się na rzeczy, na które do tej pory nie miał odwagi? Czy zaryzykuje… po prostu żyć? Dlaczego taki tekst?

 

W przedstawieniach teatralnych mało interesujące jest dla mnie to, że ludzie mają problemy. To oczywistość. O wiele ważniejsze jest czy i jak sobie z nimi radzą. Utwór przetłumaczony na język polski przez Bogusławę Plisz-Góral w roku 2012, nie został do tej pory wystawiony. W teatrze białostockim będzie miał więc swoją prapremierę –

mówi Andrzej Mastalerz.

Kostiumy do spektaklu oraz scenografię projektuje Joanna Walisiak. Autorem muzyki jest Patryk Ołdziejewski. Na scenie zagrają aktorzy Teatru Dramatycznego: Sławomir Popławski w roli głównego bohatera – Charliego Coxa, Monika Zaborska jako Nell Todd, Bernard Bania w roli Travisa Dunna, Marek Cichucki jako Wally i Katarzyna Siergiej w roli Kiki.

Polska prapremiera „Autostrady” odbędzie się 29 grudnia 2017 r. na Scenie Kameralnej Teatru Dramatycznego.

Bilety na przedstawienie w cenie:

50 zł – premiera

40 zł – normalny

30 zł – ulgowy

20 zł – studencki (zniżka 50% dla studentów na legitymację do 26 roku życia oraz dla doktorantów do 35 roku życia)

20 zł – szkolny

Bilety dostępne są w Kasie Teatru oraz w sprzedaży internetowej: tutaj

 

(źródło: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku)

(foto: Urszula Bondaruk)

Opracowała: Lija Poljanowska

Podlaska Redakcja Seniora Białystok