Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy zaprasza na wspólną wystawę Katarzyny Krauze-Romejko oraz Dionizego Purty pt. „Anioły”. Wernisaż odbędzie się 8 marca 2023 roku, o godz. 17:30, w holu wystawienniczym Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy.

plakat_Anioły_Purta_Romejko

Na wystawie będzie można oglądać malarstwo Krauze-Romejko oraz rzeźby Purty. Wspólnym mianownikiem prac są tytułowe anioły.

Katarzyna Krauze-Romejko – ma kilka pasji, z których najważniejszą jest malowanie – jest ono formą relaksu, sposobem na wyrażenie siebie. Malując, artystka przenosi się w inny świat. Tematem przewodnim w jej twórczości są anioły oraz bajkowe miasteczka, zwierzęta, a czasem kwiaty. Dla szerszej publiczności zadebiutowała w 2017 roku, biorąc udział w Biennale Malarstwa Bielska Jesień, gdzie została laureatką nagrody internautów. Rok później uczestniczyła w festiwalu Art  Naif w Katowicach oraz Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Plastycznej Województwa Podlaskiego, gdzie zdobyła nagrodę w kategorii twórców samorodnych. Jej obrazy zdobyły też wyróżnienie w Konkursie Sztuki Intuicyjnej im. Juliusza Marcisza „Kosmiczne wizje – odkrycia, konstelacje, planety…”.

Dionizy Purta – artysta rzeźbi świątki, anioły inspirowane barokiem, postacie dawnych mieszkańców wsi oraz ptaki o fantazyjnych, symbolicznych kształtach. Prace powstają z połączenia pozornie przypadkowych elementów – fragmentów deseczek, gałęzi, korzeni, pilśni i podrzeźbianych detali, które po pomalowaniu dają niepowtarzalny efekt o szczerej, prostolinijnej wymowie. Dionizy Purta jest stypendystą Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2020 roku został uhonorowany prestiżową Nagrodą im. Oskara Kolberga. Jego prace, klasyfikowane jako sztuka naiwna, są znane szerokiemu gronu odbiorców na terenie całej Polski oraz za granicą.

Wstęp na wystawę jest darmowy.

źródło: Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy

zredagowała: Lija Półjanowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok