Sen, który nie jest interpretowany, jest jak nieczytany list.
Talmud
Są rzeczy na niebie i na ziemi, o których się filozofom nie śniło
.
William Shakespeare
Zdarzenia do przeczytania, do uwierzenia

Drogi Czytelniku, nie masz omamów wzrokowych, ta przepięknie ilustrowana książka Reginy Kantarskiej-Koper pt. „Zdarzenia nie do uwierzenia”  naprawdę istnieje i naprawdę magnetyzuje autentycznością. Jeśli interesujesz się zjawiskami nadprzyrodzonymi związanymi ze światłem, z dźwiękiem, snami, halucynacjami, telepatią… uwierz mi na słowo, to jest lektura dla Ciebie.

Daj się wciągnąć niezwykłym historiom, które zdarzyły się głównej bohaterce – Krystianie. Nie próbuj zrozumieć świata, któremu nawet nauka przeczy. Strona po stronie bądź po stronie Krystiany, gęsią skórką dotykaj niewidzialnego i widzialnego, zachwycaj się sprawnością pióra Autorki i znajomością tematu. Jestem przekonana, że takiej publikacji jeszcze nie czytałeś. Czas to zmienić. Łap chwilę, nie każdemu przecież się zdarza spotkanie z niewiarygodnie dobrą książką.

Serdecznie polecam „Zdarzenia nie do uwierzenia”.

Anna Czartoszewska

__________________________________________________
Regina Kantarska-Koper – emerytowana nauczycielka, poetka, melomanka. Uprawia poezję, prozę, krytykę literacką i amatorsko malarstwo. Członek Związku Literatów Polskich i Nauczycielskiego Klubu Literackiego. Wydała dwanaście indywidualnych tomików i trzy jako współautorka w serii „Kajety Starobojarskie”. Liczne publikacje w prasie, w ponad stu wydawnictwach zbiorowych: pokonkursowych, antologiach, almanachach, w tym w języku angielskim w Wielkiej Brytanii i USA oraz w Indiach w języku telugu. Redaktor antologii dla dzieci „Czarowny świat wierszy”, w latach 2010-2018 współredaktor serii poetyckiej – rocznika „Kajety Starobojarskie” oraz kilkunastu antologii i tomików poetyckich. Laureatka i jurorka konkursów literackich.

Anna Czartoszewska – członkini Nauczycielskiego Klubu Literackiego w Białymstoku i Stowarzyszenia Autorów Polskich. Poszukiwaczka najpiękniejszej drogi do serc czytelników. Autorka książki Co jest najważniejsze?, wydanej za sprawą wygranej w konkursie Bajka z przesłaniem, organizowanym przez Wydawnictwo św. Macieja Apostoła z Lublińca. Laureatka wielu ogólnopolskich konkursów literackich. Juror konkursów poetyckich. Autorka tomiku wierszy „Wyłoniona z szarości”. Jej twórczość  publikowano w kwartalniku Najprościej, Kajetach Starobojarskich (Spojrzenia), na portalach literackich, w pismach literackich w nieregularniku Epea i w dziesiątkach antologii.. Można ją było usłyszeć m.in: na stronie Biblioteki Publicznej w Rabie Wyżnej – czytanie w czasach zarazy, w audycji Pióro Feniksa (Radio Guardian), w Ogrodowych Czytaniach Czwartkowych, w Poetyckich Potyczkach w Kopkach z Górką oraz na spotkaniach autorskich, organizowanych w domach kultury, w szkołach i przedszkolach.