Dobiegł końca konkurs Flexi.pl „Apetyt na życie”. Dostaliśmy wiele zgłoszeń z całego kraju. Trudno było dokonać wśród nich wyboru, bo wszyscy uczestnicy to wspaniali ludzie, którzy potrafią żyć z pasją.

Ideą konkursu było zaprezentowanie pokolenia 50+ jako ludzi kreatywnych, sprawczych i aktywnych, realizujących swoje zainteresowania. Zadaniem uczestników było przedstawienie swojego hobby i ulubionych zajęć na fotografiach wraz z krótkim ich opisem. Zgłoszenia przyjmowane były od 13 kwietnia do 31 maja w kategorii: Twój „Apetyt na życie”. W kategoriach dodatkowych premiowano kobiecą kreatywność, a także uhonorowano osoby, które mają zasługi w działalności na rzecz międzypokoleniowego dialogu, promocji nietuzinkowych pomysłów i idei, propagowania sztuki i literatury.

Osób 50+ z zainteresowaniami jest naprawdę mnóstwo. Jury miało przed sobą trudne i odpowiedzialne zadanie, ponieważ każda z osób ze zgłoszeń mogłaby zostać ambasadorem 50+ promującym aktywność w każdym jej wymiarze: to pasje literackie i artystyczne, sport, nawet w tak niecodziennej formie jak umiejętność władania kilkumetrowym biczem, aktywności społeczne i charytatywne.

Ich wspólnym mianownikiem jest słowo „DZIAŁANIE”. To działanie integruje, buduje relacje, a nie wyklucza. Ma siłę przenosić góry, a tej siły potrzeba, aby pokonać złą magię stereotypów, według których osoby dojrzałe są bierne i niezainteresowane współczesnym światem.

A to przecież nieprawda. To grupa, która rośnie w siłę i statystycznie, z roku na rok, się powiększa. W 2030 roku już co czwarta osoba w Polsce będzie mieć skończone 60 lat. Czas to zauważyć i nie tylko zmienić nastawienie do Silversów, ale też otworzyć przed nimi rynek pracy, bo ich CV ma wartość, a doświadczenie to prawdziwy skarb.

Witamy zwycięzców

Po długich i burzliwych obradach Jury ogłasza 13 czerwca 2023 roku listę Laureatów w konkursie.

Zostali nimi:

Małgorzata Pieńkowska, uhonorowana w kategorii Twój „Apetyt na życie” poprzez przyznanie zestawu naturalnych produktów, które składają się z serum, gua sha, jedwabnej opaski na oczy oraz jedwabnej gumki do włosów, ozdobnej torebki od Crystallove.

Monika Kowalczyk, zdobywa zestaw naturalnych produktów, który składa się z serum, gua sha, jedwabnej opaski na oczy oraz jedwabnej gumki do włosów, ozdobnej torebki od Crystallove. Laureatka w kategorii Twój „Apetyt na życie”.

Jolanta Domaradzka-Danielak, do której trafia zestaw naturalnych produktów, który składa się z serum, gua sha, jedwabnej opaski na oczy oraz jedwabnej gumki do włosów, ozdobnej torebki od Crystallove. Nagroda w kategorii Twój „Apetyt na życie”.

Anna Mierkiewicz Kocan, laureatka w kategorii Twój „Apetyt na życie” zdobywa roller do masażu twarzy 3D „Y” z kwarcem różowym od Crystallove. Doceniona także w kategorii specjalnej promującej kobiecą kreatywność, za co odbiera voucher od Hebe na zakupy w drogeriach lub w sklepie on-line.

Violetta Pabisiak, laureatka w kategorii Twój „Apetyt na życie”, którą nagrodzono rollerem do masażu twarzy 3D „Y” z kwarcem różowym od Crystallove.

Mirosława Wawrzyniak, doceniona w kategorii Twój „Apetyt na życie”. Laureatce przyznano roller do masażu twarzy 3D „Y” z kwarcem różowym od Crystallove.

Czesława Staniak – laureatka kategorii Twój „Apetyt na życie”, zostaje uhonorowana pakietem 3 konsultacji rozwojowych online z ekspertem rozwoju zawodowego i rynku pracy od Careers-Compass. A w kategorii specjalnej, gdzie nagradzana jest kobieca kreatywność, uzyskuje voucher Hebe na zakupy w drogeriach lub w sklepie on-line.

Bożena Mateja, doceniona w kategorii Twój „Apetyt na życie”, otrzymuje voucher na 3-dniowy pobyt w Hotelu Wieniawa Spa & Wellness wraz z wyżywieniem, opcją skorzystania z sauny oraz basenu dla Laureata i Osoby Towarzyszącej (voucher ważny 3 miesiące od dnia wydania), a także zdobywa voucher od Hebe na zakupy w drogeriach lub w sklepie on-line w kategorii specjalnej honorującej kobiecą kreatywność.

Małgorzata Skrzypczak, która została uhonorowana w kategorii Twój „Apetyt na życie”. Laureatka otrzymuje torebkę skórzaną marki Grace Collection wraz z książkami pt. „Ubierz (J)Ego” oraz „Ubierz duszę”.

Anna Jakubiec odbierze voucher na 5 zdjęć (w wersji cyfrowej) na sesję rodzinną wykonaną przez Ola Miś – Fotografia (voucher ważny 6 miesięcy od dnia wydania), nagrodę w kategorii Twój „Apetyt na życie”. A w kategorii specjalnej, promującej kobiecą kreatywność, Laureatka otrzymuje voucher od Hebe na zakupy w drogeriach lub w sklepie online.

Ryszard Gębczyński, który odbierze zestaw 3 książek („Codziennik / Inspirownik”, „Zeszyt Mapowy” i „Ogarnij zmianę”) od Mapa Marzeń w kategorii Twój „Apetyt na życie”. Laureat zostaje też uhonorowany zestawem gier pt. Towarzyska Gra Literacka „Pierwsze Zdania” w kategorii specjalnej, nagradzającej unikatową koncepcję, promocję literatury i/lub sztuki oraz szczególne walory dla solidarności pokoleń.

Ryszard Kaczmarek, laureat w kategorii Twój „Apetyt na życie”, doceniony poprzez przyznanie zestawu 3 książek („Codziennik / Inspirownik”, „Zeszyt Mapowy” i „Ogarnij zmianę”) od Mapa Marzeń.

Wiesław Wadowski, który otrzymuje zestaw 3 książek („Codziennik / Inspirownik”, „Zeszyt Mapowy” i „Ogarnij zmianę”) od Mapa Marzeń. Nagroda w kategorii Twój „Apetyt na życie”.

Tadeusz Niemiec, doceniony w kategorii Twój „Apetyt na życie”. Laureatowi zostanie wręczony zestaw 3 książek („Codziennik / Inspirownik”, „Zeszyt Mapowy” i „Ogarnij zmianę”) od Mapa Marzeń.

Jacek Sulkowski, uhonorowany zestawem 3 książek („Codziennik / Inspirownik”, „Zeszyt Mapowy” i „Ogarnij zmianę”) od Mapa Marzeń w kategorii Twój „Apetyt na życie” oraz zestawem gier pt. Towarzyska Gra Literacka „Pierwsze Zdania” w kategorii specjalnej promującej unikatową koncepcję, propagowanie literatury i/lub sztuki oraz szczególne walory dla solidarności pokoleń.

Wojciech Okoniewski – laureatowi przyznano nagrodę w postaci zestawu książek pt. „TYBET. W drodze do Kumbum” oraz „MONGOLIA. W poszukiwaniu szamanów” autorstwa Elżbiety Sęczykowskiej. Nagroda w kategorii Twój „Apetyt na życie”.

Albert Neumann, nagrodzony w kategorii Twój „Apetyt na życie”, otrzyma zestaw książek pt. „TYBET. W drodze do Kumbum” oraz „MONGOLIA. W poszukiwaniu szamanów” autorstwa Elżbiety Sęczykowskiej.

Andrzej Zawadzki, laureat w kategorii specjalnej nagradzającej unikatową koncepcję, promocję literatury i/lub sztuki oraz szczególne walory dla solidarności pokoleń, otrzyma zestaw gier pt. Towarzyska Gra Literacka „Pierwsze Zdania”.

Iwona Poręba, do której kierujemy voucher Hebe na zakupy w drogeriach lub w sklepie on-line, jako laureatce w kategorii specjalnej, która honoruje kobiecą kreatywność.

Gratulujemy Laureatom! Nagrodzone prace Flexi.pl udostępnia w specjalnej galerii na stronie Flexi.pl oraz na stronach Partnerów konkursu.

Ale na tym nie koniec. Na portalu Flexi.pl i w mediach społecznościowych będziemy przedstawiać uczestników konkursu. Zachęcamy do śledzenia naszej witryny, aby obejrzeć i przeczytać ich historie. Niech będą inspiracją i zachętą do aktywnego życia.

Dziękujemy za wspieranie idei konkursu.

„Apetyt na życie” to element ważnej strategii dotyczącej zmiany wizerunku Pokolenia Flexi. Bardzo byśmy chcieli, aby był to realny krok w stronę diversity & inclusion i by ageizm przestał łamać zapał ludzi 50+. Zdajemy sobie sprawę z tego, że to krok niewielki, ale jak powiedział Owidiusz: „gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” – kropla drąży skałę, nie siłą, lecz ciągłym padaniem.

Chcemy podziękować wszystkim, którzy na różne sposoby wsparli ideę konkursu:

 

Ambasadorka Konkursu: Hanna Piekarska, blogerka, stylistka, modelka.

Sponsorzy Konkursu:

Crystallove, Anna Gierasimowicz Compass Careers, Wieniawa SPA & WELLNESS, Grace Collection, Ola Miś Fotografia, Mapa Marzeń Karina Sęp, pisarka Elżbieta Sęczykowska, Hebe, Pierwsze Zdania.
Partnerzy:

Centrum Aktywności Seniorów CAS Gdynia, Centrum Stowarzyszenie Wolontariatu, Fundacja Diversity.PL, Dziadkowie Biznesu, Forum 4 czerwca, Future Collars, Krajowa Izba Domów Opieki KIDO, Fundacja Łódzka Akademia Kobiecości, Fundacja NOVA, Fundacja Parkowisko, Pracodawcy Pomorza, „Redzcy Seniorzy”, Fundacja Senior-Care, Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Lidzbarskiej, Stowarzyszenie Waga, UTW APS prowadzony przez Stowarzyszenie PRO-AGE, UTW Lidzbark Warmiński, Fundacja Via Salutis, Fundacja Wiem i Umiem, Dorota Hetmańczyk-Żuchalska, coach kariery, wspiera w procesie szukania i zmiany pracy.

Patroni medialni:

Express Biznesu, eDziadkowie.pl, Gazeta Senior, Głos Seniora, Kobieta50plus.pl, Kobietapo60.pl, Magazyn Pomorski, My60plus.pl, 60plus.pl, podlaskisenior.pl, Radio Poznań, SeniorApp, Super Senior Aktywizacja i Komunikacja 60+, Wartoznać.pl

Wszystkim zainteresowanych działaniami Flexi.pl na rzecz wprowadzania strategii Diversity, zapraszamy do kontaktu: biuro@flexi.pl. Porozmawiajmy.

O portalu Flexi.pl 

Flexi.pl inspiruje aktywność w życiu zawodowym i prywatnym. To przestrzeń, którą twórcy konceptu zdiagnozowali jako Pokolenie Flexi – osoby aktywne, poszukujące nowych rozwiązań, a dysponujące bogatym doświadczeniem zawodowym i życiowym. Na portalu można znaleźć: oferty pracy, bazę doświadczonych specjalistów z możliwością publikacji swoich osiągnięć, do wykorzystania przez działy rekrutacji oraz wiadomości o różnych aktywnościach pozazawodowych, np. kulturalne, edukacyjne, wolontariat. Flexi.pl zawiera także ciekawe treści, materiały wideo, nagrania i wywiady, które pobudzają do aktywności. Portal chce przyczyniać się do budowania świadomości społecznej na temat postępujących zmian demograficznych, wskazując na wartość różnorodności i jej twórczy aspekt. Flexi.pl podkreśla, że zasoby i talenty osób z 25-letnim bagażem zawodowych doświadczeń nie mogą być marnowane na rynku pracy, jak i życiu. Platforma, inspirując do aktywności, stwarza warunki, aby talenty pielęgnować i twórczo się nimi dzielić.

Źródło:  Flexi.pl 

Jolanta Falkowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok