Aplikacja SeniorApp – choć dostępna dopiero od roku – cieszy się coraz większą popularnością. Cyfrowe rozwiązanie ma ogromny potencjał i będzie mieć coraz większy wpływ na podniesienie jakości życia seniorów.

W jaki sposób działa i jak odpowiada na społeczne potrzeby osób starszych oraz ich otoczenia? O tym w artykule.

SeniorApp naprzeciw społecznych wyzwań

Zrobienie zakupów, realizacja recepty, wyprowadzanie psa czy sprzątanie – to tylko niektóre czynności,  przy których seniorzy potrzebują pomocy. Niestety, proszenie o wsparcie wcale nie przychodzi osobom starszym łatwo, a i samym opiekunom nie zawsze wychodzi zgodnie z oczekiwaniami podopiecznych. Nierzadko przecież dzieli rodzinę duża odległość, a samotni seniorzy zdani są przez większość czasu na samych siebie.

Z myślą, aby ułatwić seniorom dostęp do różnego typu form pomocy powstała aplikacja SeniorApp. To cyfrowe narzędzie spełnia oczekiwania nie tylko samych osób starszych, ale też ułatwia nad nimi opiekę bliskim. Mogą oni sami – bez względu na odległość – zamówić dla rodzica potrzebną usługę, dzięki której życie seniora stanie się łatwiejsze.

Jak działa aplikacja SeniorApp?

Twórcy aplikacji inspirowali się swoimi życiowymi doświadczeniami. Kładli nacisk na to, aby działała intuicyjnie, a każdy senior bez problemu potrafił się po niej poruszać. Wygląd i sposób korzystania  z aplikacji przystosowany jest do możliwości osób starszych, które samodzielnie zamawiają pomoc w codziennych czynnościach lub potrzebne usługi. Bez wychodzenia z domu może poprosić o wsparcie także bliska rodzina seniora. Dzięki systemowi bezgotówkowych płatności jest w stanie zamówić i opłacić seniorowi np. fryzjera lub osobę sprzątającą. Wszystkie oferty wskazują na konkretne osoby zweryfikowane przez obsługę platformy. Jest to więc aplikacja bezpieczna i spełniająca oczekiwania wszystkich tych grup: seniorów, opiekunów i osoby pomagające/pracujące z seniorami.

Co znajdziemy w aplikacji SeniorApp?

Aplikacja SeniorApp

Mając zainstalowaną aplikację, można wybrać dokładnie to, co jest aktualnie potrzebne. Wszystkie usługi realizowane są na bieżąco. To bardzo ważne, bo niejednokrotnie seniorzy nie wiedzą, gdzie i kogo mogą prosić o pomoc. W aplikacji znajdziemy zatem takie oferty pomocowe jak: mycie okien, zakupy, sprzątanie mieszkania, prace porządkowe na cmentarzu, realizacja recept, posiłek do domu, fryzjer, kosmetyczna, opieka nad dzieckiem, złota rączka, pogotowie komputerowe, wyprowadzanie psów. Dużą grupę stanowią również usługi medyczne i prozdrowotne – wizyta lekarza rodzinnego, pielęgniarki, fizjoterapeuty, konsultacja z psychologiem, psychiatrą, terapia ruchowa, masaż i transport sanitarny. Jednym kliknięciem można zamówić również jedną z szerokiego wachlarza usług opiekuńczych (opieka dzienna, nocna, higieniczna, całodobowa, paliatywna). Co ciekawe, autorzy pomyśleli również o potrzebach społecznych takich jak towarzystwo w domu czy podczas spaceru. Dzięki aplikacji możliwy jest nawet rozwój osobisty, np. poprzez smartfon edukację i naukę języków obcych.

Czy aplikacja SeniorApp jest bezpieczna?

Instalacja aplikacji jest bezpłatna, a oprogramowanie bezpieczne dla naszego smartfona. Każdy świadczący usługi jest zweryfikowany przez Zespół SeniorApp, nie ma więc obawy o bezpieczeństwo seniora. Dodatkowo stale oceniana jest jakość usług przez innych użytkowników i widoczna dla zamawiających. Każdy zatem może dokładnie sprawdzić opinie przed wyborem.

To musisz wiedzieć zanim zainstalujesz aplikację

Pamiętaj, że aplikacja SeniorApp daje Ci wiele korzyści. Wśród nich warto wymienić najważniejsze:

  • korzystanie z aplikacji jest bezpłatne i dostępne w całej Polsce,
  • instalacja i obsługa aplikacji jest intuicyjna – bez problemu poradzi sobie z nią każdy,
  • wygląd aplikacji dostosowany jest do potrzeb i możliwości osób starszych,
  • z aplikacji mogą korzystać osoby w każdym wieku,
  • można założyć konto jako korzystający z pomocy lub oferujący pomoc,
  • płatności są bezgotówkowe i zabezpieczone poprzez system BlueMedia,
  • każdy ma wsparcie Biura Obsługi Klienta poprzez infolinię, mail, a także chat w aplikacji i na stronie internetowej,
  • SeniorApp uzyskał tytuł najlepszej aplikacji na smartfony dla seniorów wg com.pl
  • aplikacja dostępna jest na https://web.seniorapp.pl/loginw wersji mobilnej na Android i iOS.

Podsumowanie

Aplikacja SeniorApp to nieocenione wsparcie seniorów, opiekunów, ale również skuteczne narzędzie dla osób oferujących pomoc. Głównymi zaletami aplikacji jest prostota, bezpieczeństwo i szybkość w znalezieniu osoby odpowiedniej do niesienia wsparcia. To cyfrowe rozwiązanie codziennie pomaga osobom w całej Polsce szybko zamawiać potrzebne usługi, takie jak np.: opieka, sprzątanie, pogotowie komputerowe czy fryzjer. Dzięki niemu codzienne funkcjonowanie osób starszych staje się łatwiejsze, a jakość życia stale wzrasta.

Szczegóły na stronie internetowej seniorapp.pl-kliknij

Starszy mężczyzna ze smartfonem w ręku

Barbara Górnicka-Naszkiewicz
Podlaska Redakcja Seniora Białystok