Artyści w ramach projektu „…daj nam dzisiaj” chcą zachęcić białostoczan do refleksji na temat roli pożywienia we współczesnym świecie oraz wpływu sposobów produkcji, przygotowania i konsumpcji żywności na otaczającą nas rzeczywistość społeczno-kulturową i środowisko naturalne. Galeria Arsenał zaprasza na performans gastronomiczny, wernisaż wystawy oraz wydarzenia towarzyszące.

performans – afisz

W piątek (11 czerwca) o godz. 17.00 przed budynkiem Galerii Arsenał w Białymstoku, przy ulicy Mickiewicza, zostanie zorganizowany performans gastronomiczny w wykonaniu artystów i artysty biorących udział w wystawie: Elżbiety Jabłońskiej, Małgorzaty Niedzielko, Doroty Podlaskiej oraz Pawła Matyszewskiego. Z kolei w sobotę (12 czerwca) o godz. 12.00 odbędzie się oprowadzanie autorsko-kuratorskie po wystawie. Na wernisażu będą obecni Alberto De Braud, Andrii Dostliev & Lia Dostlieva, Elżbieta Jabłońska, Karolina Konopka, Anna Królikiewicz, Paweł Matyszewski, Małgorzata Niedzielko, Dorota Podlaska, Ala Savashevich.

Wystawa „…daj nam dzisiaj” stwarza twórcom okazję do nowatorskiego sposobu komunikacji z odbiorcami. Produkty spożywcze są nie tylko punktem wyjścia i tematem, ale też materiałem wykorzystanym do stworzenia prac, medium i esencją wypowiedzi artystycznej. Jest to próba znalezienia odpowiedzi na pytanie, które nasuwa się po długim okresie pandemicznego zamknięcia: czy oglądanie gotowania w sferze wirtualnej, bez możliwości skosztowania, powąchania potraw i bez możliwości spędzania wspólnie czasu przy stole ma wpływ na to, co i jak spożywamy oraz na relacje międzyludzkie?

Wstęp wolny.

Wystawie towarzyszą liczne wydarzenia, między innymi warsztaty kulinarne. Program jest dostępny na stronie galerii.

(źródło: www.bialystok.pl)

zredagowała Lija Półjanowska
Podlaska Redakcja Seniora