Atrium Biała zaprasza seniorów na kolejną edycję akcji profilaktycznej „Z diagnostą po zdrowie. Dzień Babci i Dziadka”. W ramach inicjatywy, już 20 stycznia br. w białostockim centrum handlowym będzie można bezpłatnie wykonać wybrane badania lekarskie, takie jak pomiar glikemii przychodnej, pomiar ciśnienia tętniczego, analiza składu ciała, przegląd jamy ustnej, a także nauczyć się samobadania oraz zasad pierwszej pomocy.

Z diagnostą po zdrowie_- grafika

W akcję „Z diagnostą po zdrowie” jak co roku zaangażowali się studenci Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Tym razem Członkowie Studenckiego Towarzystwa Diagnostów Laboratoryjnych zapraszają seniorów na bezpłatne badania i konsultacje już w najbliższą sobotę, w godzinach między 9.00 a 15.00. 

W ramach inicjatywy profilaktycznej studenci kierunku lekarskiego przeprowadzą badanie glikemii pozwalające np. na wykrycie cukrzycy, dzięki czemu można odpowiednio wcześniej wdrożyć niezbędne leczenie. Na miejscu wykonywany będzie także pomiar ciśnienia. Przyszli dietetycy zaoferują pomoc w analizie składu ciała, pomogą zinterpretować wyniki oraz doradzą, jak dbać o zdrowie przy pomocy odpowiednio dobranej i zbilansowanej diety. Seniorzy będą mogli także dokonać przeglądu jamy ustnej, który wykonają uczniowie kierunku lekarsko-dentystycznego. Natomiast młodzi ratownicy medyczni przeszkolą gości Atrium Biała z zasad podstawowych zabiegów resuscytacyjnych oraz przypomną jak udzielać pierwszej pomocy w nagłych przypadkach. W trakcie sobotniej akcji przyszli specjaliści przeprowadzać będą także masaż skóry twarzy

Na najmłodszych gości białostockiego centrum handlowego również czekać będą wyjątkowe atrakcje. Specjalnie dla nich dostępny będzie Kącik Małego Diagnosty, w którym dzieci wcielą się w analityka. Celem tego wydarzenia jest nauka dbania o zdrowie oraz oswajanie dzieci z profilaktycznymi badaniami, pobieraniem krwi i lekarzem. 

Badania dla seniorów odbędą się 20 stycznia br. w pasażu przy sklepie Reserved. Udział w akcji jest bezpłatny. Nie są wymagane zapisy na badania, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. 

Organizatorem akcji jest Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, natomiast jej partnerem lokalizacyjnym kolejny rok z rzędu jest Atrium Biała. W coroczną inicjatywę, poza Studenckim Towarzystwem Diagnostów Laboratoryjnych, zaangażowały się takie organizacje, jak: Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych, Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny oddział w Białymstoku (IFMSA-Poland), Uniwersytet Medycyny w Białymstoku, Polskie Towarzystwo Diagnostyki Laboratoryjnej, Innowacyjny Kosmetolog, Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji Białystok, Studenckie Koło Naukowe przy Klinice Medycyny Ratunkowej, Polskie Towarzystwo Studentów Stomatologii oddział Białystok. 

Więcej informacji na stronie www.atrium-biala.pl oraz na profilu Fb: https://www.facebook.com/AtriumBiala.

źródło: Monika Górka, Atrium Biała

zredagowała: Lija Półjanowska
Podlaska redakcja Seniora Białystok