Przyjmowanie prac do III edycji konkursu literackiego SREBRO NIE ZŁOTO zakończone. Ilość prac i zasięg terytorialny – czyli miejsce skąd zostały nadesłane – przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Cieszymy się, że twórczość seniorów jet tak popularna. Kapituła konkursu będzie miała pełne ręce roboty. 

Drodzy seniorzy, drogie seniorki. Dziękujemy Wam za wszystkie prace nadesłane do konkursu SREBRO NIE ZŁOTO. Jak nas informuje sekretarz konkursu Jolanta Falkowska wpłynęło łącznie 120 prac, w tym 78 wierszy i 44 utwory prozatorskie. Dla porównania do ubiegłorocznej, II edycji konkursu nadeszło 55 prac.
Cieszy nas, że konkurs ma już wymiar ogólnopolski – wpłynęły prace ze wszystkich województw a nawet z zagranicy.
– 58,57% – to prace spoza województwa podlaskiego (41 prac)
– wpłynęły też prace z Białorusi, Litwy, i USA.
– 28,57% – to panowie
Kapituła konkursowa pod przewodnictwem Doroty Sokołowskiej, dziennikarki  Radia Białystok i autorki książek przystąpiła już do oceny  prac konkursowych III edycji Konkursu Literackiego SREBRO NIE ZŁOTO.
W kapitule  oprócz Doroty Sokołowskiej zasiadają: Eligiusz Buczyński z Książnicy Podlaskiej,  Dominik Sołowiej, krytyk literacki, dziennikarz, wydawca oraz  Bożena Bednarek ze Stowarzyszenia Szukamy Polski, dziennikarka, redaktorka strony podlaskisenior.pl i Jolanta Falkowska, sekretarz Kapituły z Redakcji Senior Białystok.

 Gala z ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród laureatom odbędzie się 24 listopada o 13.00 w Książnicy Podlaskiej w Białymstoku:) Organizatorzy konkursu: Redakcja Seniora i Stowarzyszenie Szukamy Polski oraz współorganizatorzy:  Książnica Podlaska i Radio Białystok zapraszają na galę.

 

Bożena Bednarek
Podlaska Redakcja Seniora