Konkurs SREBRO NIE ZŁOTO, jak również SLAM POETYCKI BIAŁYSTOK, potrzebują w tym roku wsparcia. Bądź darczyńcą i wesprzyj poetki i poetów, którzy przesyłają swoje prace do Konkursu, lub też  stają na scenie do pojedynku na wiersze i na żywo recytują je publiczności.

Poezja, aby była sobą, musi dialog toczyć z prawdą.

(Mieczysław Jastrun)

Cel zbiórki

Stowarzyszenie Szukamy Polski i Podlaska Redakcja Seniora ma do Was ogromną prośbę. Pomóżcie nam zorganizować ważne wydarzenia kulturalne: tomik ósmej edycji Konkursu Srebro nie złoto i Slamu Poetyckiego Białystok.

Wesprzyjcie nas darowizną

Wszyscy byliśmy i jesteśmy dumni z przedsiębiorczości i kreatywności seniorów.

„Srebro nie złoto” musi mieć swój ciąg dalszy

Wiemy przecież, że dla piszących często do szuflady seniorek i seniorów z naszego regionu jest to szansa literackiego zaistnienia. Po każdej edycji pojawiał się tomik pokonkursowy, w którym zamieszczano utwory wszystkich laureatów, co dodatkowo dowartościowywało autorów startujących w konkursie. Wiemy też, że po debiucie w naszym Konkursie kilka osób wydało swoje własne autorskie tomiki, zarówno poetyckie, jak i prozatorskie. Zyskaliśmy też współpracowników Redakcji, przysyłających regularnie utwory do publikacji na stronie podlaskisenior.pl  i poeciwsieci.pl.

Tom I i II
Tom I i II
Tom 3
Tom 3
Tom 4
Tom 4
Tom 5
Tom 5
Tom 6
Tom 6
Tom 7
Tom 7

Wiele miast w Polsce ogarnęła slamowa gorączka. Pomóż nam zorganizować SLAM POETYCKI BIAŁYSTOK, który zyskał dużą popularność w 2022r. Bądź darczyńcą i wesprzyj poetki i poetów, którzy staną na scenie do pojedynku na wiersze i na żywo wyrecytują je publiczności. To ona zdecyduje o wygranej. Nie krytycy, jurorzy, czy wydawcy, tylko publiczność wybierze zwycięzcę, a przy tym będzie się świetnie bawić. Przyjdź i przekonaj się o tym osobiście! To szansa dla amatorów i twórców z dorobkiem. Bez względu na wiek. Zbieramy fundusze na nagrodę pieniężną dla zwycięzcy oraz na organizację slamu.
Wpłać 20, 50 lub 100 zł. Zapraszamy Was na SLAM POETYCKI BIALYSTOK już w maju. Spotkajmy się na slamie panowie i panie!

Bożena Bednarek ze Stowarzyszenia Szukamy Polski i Eligiusz Buczyński – białostocki poeta i performer zapraszają 17 maja 2023 o 18:00 do BTL Lalki – kawiarni teatralnej przy ul. Kalinowskiego 1 w Białymstoku. 

Na Kolejny Slam zapraszamy 14 czerwca 2023 o 18:00 również w BTL Lalki – kawiarni teatralnej.

Wstęp wolny!

Szczegóły i regulamin są na portalu poeciwsieci.pl.

Nie liczy się wiek, dorobek artystyczny ani forma prezentacji, nie można używać rekwizytów i korzystać z instrumentów muzycznych. Ale gestów i głosu można używać dowolnie – śpiew jest dozwolony. To turniej słów, gestów, min i ruchu, Można tworzyć na bieżąco, można improwizować. Zdarzały się nawet przypadki tworzenia limeryków na gorąco ze słów podrzucanych przez publiczność.

Podajemy również numer konta, na które można wpłacać przelewem tradycyjnym:

PODLASCY SENIORZY
Św. Rocha 10 / 306
15-879 Białystok
Numer konta: 89160014621829853700000001
Tytuł przelewu: TOMIK

lub z aplikacji pomagam.pl, wpłaty automatyczne ↓

Wesprzyj SREBRO NIE ZŁOTO I SLAM POTYCKI BIAŁYSTOK – wpłać darowizną na ten cel – kliknij