,,Jak karnawał to karnawał, nawet w polu jest zabawa”. Wiedzą  o tym doskonale starsi mieszkańcy naszego miasta i w myśl starego porzekadła w Dziennym Domu Senior+ w Łomży zorganizowali bal przebierańców.

Karnawał to okres od świąt Bożego Narodzenia do środy popielcowej, która rozpoczyna okres wielkiego postu. Jest to czas wesoły, radosny czas hucznych zabaw, balów, studniówek i choinek. W tym okresie bawią się wszyscy od najmłodszych do najstarszych mieszkańców naszego globu. Przygotowania do tej imprezy rozpoczęto dużo wcześniej. Na zajęciach plastycznych pod okiem instruktorki panie i panowie wykonali maski karnawałowe i uszyli potrzebne do przebrania stroje. Każdy przebierał się za wymyśloną przez siebie postać. Najczęściej były to postaci z bajek lub z wykorzystaniem własnych pomysłów.

Do tańca przygrywała muzyka mechaniczna gdzie leciały stare i nowe przeboje. Panowie prosili panie i tańczyli parami, ale tak się zdarzyło, że panów było  jak na lekarstwo, więc panie świetnie radziły sobie same tańcząc w kółeczku. Najważniejsza to dobra zabawa a tej w tym towarzystwie nie brakowało. Humory dopisywały radosne uśmiechy na twarzach świadczyły, że zabawa udana.

W tany ruszyli nie tylko mieszkańcy domu, ale i pracownicy. Wspólna zabawa dawała wiele radości i zadowolenia a radość w tym wieku to uczucie bardzo ważne. Po takich hulankach to i obiad smakował lepiej niż zwykle.

                                                   Halina Czartoryjska
Podlaska Redakcja Seniora Łomża