22 sierpnia 2019 r odbędzie się wydarzenie kulturalne pod tytułem Bezdomnizm IV. Fundacja Spe Salvi zaprasza na koncert Michała Ciry Ciruka i premierę jego teledysku oraz wystawę fotografii w Centrum Aktywności Społecznej w Białymstoku.

Bezdomnizm, Przewrotny tytuł wydarzenia jest oparty na tzw. „no ism no schism” – pochodzącym z ruchu rastafari. Osobom bezdomnym społeczeństwo stworzyło miejsce bytowania zupełnie odrębne od „normalnych ludzi”, co jest charakterystyczne dla tworzenia się podziałów takich jak rasizm, katolicyzm, chrystianizm, nazizm. Wszystkie końcówki –izm są pretekstem to nadania konkretnej grupie społecznej pewnej hermetycznej przestrzeni, w której powinna egzystować, tym samym nie powinna mieszać się z innymi społecznościami. Wybór tytułu wydarzenia to próba zwrócenie uwagi na fakt, że bezdomni i reszta społeczeństwa, to grupy silnie podzielone, co jest powodem zachowań pejoratywnych i agresywnych.

Fundacja Spe Salvi już po raz czwarty w ramach wydarzenia kulturalnego pod nazwą Bezdomnizm przybliży mieszkańcom Białegostoku, osobom „domnym” inny świat widziany oczyma osoby bezdomnej – podopiecznego Fundacji.

Zapraszamy 22.08.2019 (czwartek) o  18.00 do Centrum Aktywności Społecznej, ul. Św. Rocha 3 w Białymstoku. Wstęp wolny.

Zadanie publiczne dofinansowane że środków z budżetu miasta Białegostoku.

(źródło: Paweł Pietruczuk, Fundacja Spe Salvi i Centrum Współpracy Organizacji Pozarządowych)

 

 

Bożena Bednarek
Podlaska Redakcja Seniora