Prawie dwa tysiące białostoczan skorzysta z bezpłatnej rehabilitacji leczniczej i fizjoterapii w 2021 roku. Miasto Białystok przeznaczyło na ten cel 600 tys. zł. Zabiegi dla mieszkańców będą realizowane przez Szpital Miejski im. PCK. Zapisy telefoniczne na pierwsze półrocze 2021 roku rozpoczną się 10 grudnia.

ćwiczenie rehabilitacyjne

Zabiegi rehabilitacyjne, tak jak w latach ubiegłych, będą wykonywane w placówce przy ul. gen. J. Bema 2 w Białymstoku. Będą one przeznaczone dla osób, które wymagają powrotu do zdrowia po przebytych urazach, chorobach, wypadkach. Skorzystają z nich pacjenci ze zmianami zwyrodnieniowymi, niedowładem kończyn i schorzeniami reumatycznymi. Warunkiem będzie zameldowanie na terenie naszego miasta lub wskazanie Białegostoku jako miejsca płatności podatku dochodowego. 

Mieszkańców na te zabiegi będą kwalifikować fizjoterapeuci ze Szpitala Miejskiego. W 2021 roku z takich 10-dniowych pakietów zabiegowych, zawierających m.in. ultradźwięki, laser, prądy czy ćwiczenia, skorzysta prawie 2 tys. pacjentów. Odbędą się dwie tury zapisów – pierwsze w grudniu, kolejne – w czerwcu na drugie półrocze 2021 roku. W pierwszym półroczu w związku z panującą sytuacją epidemiologiczną z zabiegów będzie mogło skorzystać 800 osób.

Zapisy telefoniczne na pierwsze półrocze 2021 roku będą przyjmowane od 10 grudnia pod numerem: 85 742 60 33 (w godzinach 8.00 – 15.00) do momentu wyczerpania limitu. Osoba rejestrująca się do programu może zapisać dodatkowo jedną osobę. Miasto wspomoże białostoczan, którzy wymagają fachowej opieki, a nie korzystają z systemu NFZ.

W tegorocznym programie rehabilitacyjnym uczestniczyło 1475 osób. Wykonano już ponad 1386 pakietów zabiegowych za prawie 395 tys. zł. Aktualnie trwa ostatnia tura zabiegów, dotyczy ona ponad 120 osób. Wsparcie finansowe Miasta na ten cel w 2020 roku wyniosło około 460 tys. zł, z kolei w 2019 roku – ok. 400 tys. zł. Dzięki temu białostoczanie bezpłatnie korzystają z ćwiczeń i zabiegów usprawniająco-rehabilitacyjnych.

(źródło i foto: Urząd Miejski w Białymstoku)

opracowanie: Lija Półjanowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok