Mieszkanie w bloku może doprowadzić jego użytkowników do szewskiej pasji. Uciążliwe sąsiedztwo, libacje, kłótnie i krzyki są niestety bardzo problematyczne dla sąsiadów, co prowadzi do wielu nerwowych sytuacji. Dodatkowym negatywnym czynnikiem jest hałas dobiegający z ulicy. Mieszkańcy dużych blokowisk w wielkich miastach są narażeni na wiele niekorzystnych sytuacji związanych z nadmierną emisją różnego rodzaju dźwięków. Jak sobie z tym poradzić i jak zredukować wysoki poziom hałasu? Idealnym rozwiązaniem jest bezramowa zabudowa balkonów.

Bezramowy system zabudowy balkonów – co warto o nim wiedzieć?

Zabudowa balkonu w tym systemie jest bardzo dobrym i efektywnym rozwiązaniem, które znacznie redukuje poziom hałasu. Dzięki temu, że wykonana jest z wysokiej jakości szkła haftowanego skutecznie chroni przed szumem samochodów, krzykiem dzieci i przypadkowymi rozmowami przechodniów. System bezramowy działa jak ekran dźwiękoszczelny, który wycisza aż o 15 dB, co sprawia, że od razu można wyczuć różnicę. Takie rozwiązanie jest idealne dla osób mieszkających na niższych kondygnacjach w bloku czy w i wieżowcu oraz przy ciągach komunikacyjnych, gdzie wzmożony jest ruch uliczny.

Bezramowa zabudowa balkonów – jakie jeszcze ma zalety?

Oprócz skutecznego tłumienia hałasu taki system bardzo dobrze chroni przed kurzem, pyłem, niechcianym ptactwem oraz opadami atmosferycznymi. Dzięki temu, że cechuje się wysokim poziomem izolacji termicznej ma pozytywny wpływ na obniżenie kosztów ogrzewania w sezonie jesienno-zimowym. Ponadto zwiększa powierzchnię użytkową mieszkania i oferuje zbudowanie bardzo atrakcyjnej przestrzeni do wypoczynku, a taką jest ogród zimowy. Należy podkreślić, że dużym plusem zabudowy bezramowej jest łatwość otwierania, ponieważ każdą taflę ze szkła można otworzyć osobno oraz prosta i wygodna pielęgnacja.

Izolacja akustyczna na najwyższym poziomie

Zastosowanie bezramowego systemu zabudowy balkonów niesie bardzo wiele korzyści dla użytkowników, zarówno pod względem izolacji akustycznej, jak i termicznej. Takie zalety są bardzo cenne dla mieszkańców blokowisk dlatego doskonałym pomysłem jest jej instalacja. Przy wyborze wykonawcy warto postawić na rzetelną firmę, która specjalizuje się w profesjonalnej zabudowie balkonów, tarasów i loggi. Szklanorama działa na terenie Warszawy, gdzie przecież hałasu nie brakuje. W swojej pracy wykorzystuje nowoczesną metodę zabudowy – Vario System, która umożliwia wygodne otwieranie i zamykanie jej elementów w zależności od potrzeby.

System bezramowy jest najlepszym sposobem na skuteczną ochronę przed hałasem w każdym bloku. Każdy kto marzy o wysokiej jakości życia powinien w niego zainwestować.