Lewis Carroll uważa, że „Starość, to nie jest niepełnosprawność, to jest zaawansowanie”. Owe zaawansowanie można było podziwiać 20 maja 2023 roku w Białej Piskiej podczas II Przeglądu Seniorskiej Twórczości Artystycznej. 

Na-scenie-prezentuje-się-9-osobowy-zespół. Przed-sceną-siedzi-grupa-widzów.

W pięknej mazurskiej miejscowości spotkało się osiem zespołów, by udowodnić sens owego cytatu. Okazuje się, że pomysł nabiera coraz większych rumieńców. Przybywa chętnych pragnących udowodnić, że życie zaczyna się po… Repertuar opierał się na tematyce ludowej, trochę biesiadnej, były także adaptacje utworów, które święciły triumfy za czasów naszej młodości. Jakiej młodości, ktoś może zapytać? Przecież mamy taki power, którego mogą nam pozazdrościć nasze kochane wnuki!

Wśród uczestników nie mogło i nas zabraknąć. Nieskromnie powiem, że porwaliśmy widownię naszym żywiołowym autorskim programem. Nie bez znaczenia były żartobliwe przerywniki, wszak Kolneńskie Dziewczyny z Plusem to grupa kabaretowa. Koniecznie muszę dodać, że kolorytu imprezie dodały piękne stroje, szczególnie pań, super atmosfera porozumienia i chęci wspólnej zabawy, tańców. Zawierano nowe znajomości, bliżej poznawano osiągnięcia innych zespołów. Krótko mówiąc, Polak potrafi! 

Siedzi duża grupa uśmiechniętych osób oklaskujących artystów.

Otoczenie miejsca popisów bardzo pozytywnie nastrajało wszystkich uczestników. Hej, Mazury, jak wy cudne, gdzie jest taki drugi kraj, tu przeżyjesz chwile cudne, tu przeżyjesz życia raj. Kropkę nad i stanowiły niezapomniane prezentacje. 

Muszę koniecznie zakończyć cytatem Dorothy Canfield Fisher: „Ci, którzy głęboko kochają, nigdy się nie zestarzeją; mogą umrzeć ze starości, ale umierają jak młodzi”. My, młodzi od wielu lat, kochamy muzykę, śpiew, taniec, dowcip i będziemy umierać jak młodzi!

Foto: Eugeniusz Regliński 

Eugeniusz Regliński
Podlaska Redakcja Seniora Kolno