Dieta jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na stan zdrowia. Jednak wybór prawidłowego sposobu żywienia i trwała zmiana nawyków nie są tak proste, jak mogłoby się wydawać. Bilansowanie jadłospisu wymaga wiedzy, a przygotowywanie dań jest pracochłonne. Dlatego dobrym pomysłem może być catering dietetyczny. Czy to rozwiązanie dla Ciebie?

Samodzielne próby zdrowego odżywiania są często mało skuteczne. Bez odpowiedniej wiedzy i umiejętności trudno jest ułożyć zbilansowany jadłospis. Niełatwo jest także wybierać naprawdę zdrowe produkty podczas zakupów – wymaga to dokładnego czytania zamieszczonego na etykiecie składu i wiedzy z zakresu technologii żywności.

Dużo łatwiejszym rozwiązaniem dla osób początkujących będzie więc skorzystanie z usług cateringu dietetycznego. To sposób na uwolnienie się od konieczności gotowania, robienia zakupów i planowania posiłków.

Taki sposób żywienia zyskuje w ostatnim czasie wielu fanów. Nic dziwnego – to bardzo wygodna opcja, szczególnie dla osób, które nie mogą lub nie chcą gotować. Posiłki na cały dzień dostarczane są na wybrany adres. To rozwiązanie jest chętnie wybierane także przez singli, którzy mieszkają sami. Przygotowywanie posiłków dla jednej osoby jest bardzo niepraktyczne i zajmuje stosunkowo dużo czasu. Catering będzie o wiele lepszym wyborem, niż codzienne jedzenie w restauracjach i ułatwi kontrolę nad ilością spożywanych kalorii.

Menu dobrej diety pudełkowej jest dopasowane do zapotrzebowania energetycznego i skomponowane przez dietetyka i profesjonalnych kucharzy. Najlepsze diety pudełkowe uwzględniają także szczególne potrzeby żywieniowe wynikające np. z insulinooporności, nietolerancji pokarmowych czy ze zwiększonej aktywności fizycznej.

Catering dietetyczny – zbilansowane jadłospisy

Wybierając dietę pudełkową, warto najpierw sprawdzić swoje zapotrzebowanie energetyczne. Można to zrobić, korzystając z dostępnych w internecie kalkulatorów. Możliwość konsultacji z dietetykiem daje np. catering dietetyczny w Białymstoku WygodnaDieta.pl. Specjalista doradzi we wszystkich kwestiach związanych z wyborem diety i pomoże podjąć decyzje odnośnie do rodzaju jadłospisu i kaloryczności.

Niektóre diety wymagają unikania pewnych grup produktów – np. z powodów zdrowotnych lub światopoglądowych. W takich przypadkach rozwiązaniem może być codziennie dostarczany do domu catering dietetyczny z wykluczeniami. W ofercie można znaleźć jadłospisy:

  • bez laktozy,
  • bez nabiału,
  • bez glutenu,
  • bez ryb,
  • bez mięsa (zarówno wegetariańskie, jak i wegańskie).

To też świetny sposób, aby spróbować zdrowych dań, w ciekawych odsłonach.

Jakość posiłków w diecie z dowozem

Dietetyczne posiłki nie są nudne i zachwycają smakiem. Catering z dostawą udowadnia, że zdrowe dania mogą być pyszne i prezentować się niczym potrawy z najlepszych restauracji. Serwowane posiłki są bardzo różnorodne, a wielu kucharzy czerpie inspiracje z tradycji kulinarnych pochodzących z różnych rejonów świata. Dzięki temu można spróbować wielu ciekawych dań, a jednocześnie zadbać o zdrowie!

Warto także zwrócić uwagę na to, kto komponuje potrawy dla cateringu dietetycznego. Obecność doświadczonego szefa kuchni sprawia, że każde doskonale zbilansowane danie smakuje wyśmienicie. Dzięki potrawom, które zaspokajają apetyt, łatwiej jest wytrwać na diecie odchudzającej czy wprowadzić nowe nawyki żywieniowe np. przestać podjadać niezdrowe przekąski.

– Artykuł sponsorowany