W internecie już funkcjonuje, dostępna w języku polskim i ukraińskim, strona www.bialystokpomaga.pl. Jej zadaniem jest skoordynowanie i usprawnienie niesienia pomocy uchodźcom z Ukrainy w naszym mieście. Z jednej strony Ukraińcy mogą zgłaszać tu swoje potrzeby, z drugiej – można tu zamieszczać oferty pomocy.

Strona Bialystokpomaga.pl powstała z inicjatywy Katarzyny Zadykowicz-Sokół, radcy prawnego, partnera Kancelarii Radców Prawnych Bieluk i Partnerzy, Jarosława Antychowicza, prezesa białostockiej firmy technologicznej Infinity Group i Witolda Karczewskiego, prezesa Izby Przemysłowo-Handlowej, we współpracy z Miastem Białystok. Celem tej inicjatywy jest, przede wszystkim, skoordynowanie pomocy dla uchodźców z Ukrainy.

dwie kobiety i czterech mężczyzn  stoi na tle planszy, jedna kobieta stoi przy mikrofonie

Dwujęzyczna strona jest przeznaczona zarówno dla potrzebujących, jak i tych oferujących pomoc. W bardzo prosty, intuicyjny sposób można dokładnie określić, jakiego rodzaju wsparcia się potrzebuje: medycznego, materialnego, schronienia czy pracy. Witryna umożliwia również zaoferowanie konkretnej pomocy (jest dokładnie określone, jakiego rodzaju jest aktualnie potrzebna). Wszystkie informacje podane w formularzu trafiają bezpośrednio do osoby w urzędzie, która tę pomoc koordynuje.

Strona powstała w ekspresowym tempie – w ciągu dwóch dni. Będzie sukcesywnie rozbudowywana, w zależności od pojawiających się potrzeb. W najbliższych dniach zostanie na niej umieszczona lista organizacji, do których można się zgłosić o pomoc.

(źródło i foto: www.bialysto.pl)

zredagowała: Lija Półjanowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok