Trzeba zgranego zespołu i worek pomysłów na działania, aby przyciągnąć ludzi i zaangażować ich w działania. Tym wszystkim dysponuje Biblioteka Publiczna w Sokółce.

 

 

Wystawa fotograficzna w holu

To nie tylko, jak się niektórym wydaje, wypożyczanie książek.
W holu przez cały rok można oglądać przeróżne prace artystyczne; Sekcja Fotograficzna Uniwersytetu Trzeciego Wieku też miała tu swoją wystawę. Teraz także można obejrzeć ciekawe prace.
Katarzyna Bułkowska, pracująca na co dzień w bibliotece w swoim artykule na isokolka.eu informuje: „Biblioteka Publiczna w Sokółce zaprasza na wystawę fotografii  Agnieszki Nowik pt. „Mały człowiek”. Ekspozycję można oglądać do końca czerwca, w godzinach pracy placówki od 7.30 do 17”.

Do 14 czerwca trwa konkurs „Co do okruszka oraz śmieciuszka, czyli jak nie marnować jedzenia i pieniędzy”. Może ta akcja zainteresuje seniorów? Dlatego, że mają dużo wiedzy i doświadczenia, którymi zechcą się podzielić? A może swój wypróbowany ekologiczny środek czystości, czy też sprawdzony przepis na potrawę z zalegających resztek pomoże wygrać cenną nagrodę?
Szczegóły na: www.sokolka.naszabiblioteka.com.

Plakat o naprawianiu książek

Inna ciekawa akcja, to pomoc w „naprawianiu ukochanej książki”. Z tym trzeba się pośpieszyć, bo naprawianie trwa tylko do 15 maja.
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sokółce chętnie współpracuje z Biblioteką. Jesteśmy zapraszani na spotkania autorskie i ciekawe wydarzenia. Z niecierpliwością czekamy na zniesienie zakazów pandemicznych i spotkania na żywo.

Fot. Lila Asanowicz

 

Lila Asanowicz
Podlaska Redakcja Seniora Sokółka