Seniorzy z województw podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego na długo zachowają w pamięci sobotę 7 lipca br. W tym dniu  aż 14 zespołów seniorskich popisywało się swoimi zdolnościami muzycznymi, wokalnymi, choreograficznymi, kabaretowymi.

 

fot. Anna Reglińska

 

Na scenie i wśród licznej grupy widzów, nie tylko miejscowych, dominowała atmosfera folkowa, popowa, cygańska, a nawet biały śpiew /a capella/. Pora poinformować, że to IV Biesiada Kolneńska ściągnęła do naszego miasta tak liczne grono wykonawców i miłośników tego typu rozrywki.

Impreza pod auspicjami Burmistrza Miasta Kolno ma już swoją renomę i są zespoły, które w niej uczestniczą od samego początku, np. Teatr Form Różnych z Zambrowa, z którym łączą nas bardzo przyjacielskie kontakty.

 

fot. Anna Reglińska

Ogromnym wsparciem dla organizatorów była cudowna pogoda.

Były obawy, że matka natura może nam spłatać figla, ale obyło się bez niespodzianek. Zresztą, co się dziwić, skoro piszący te słowa mieszka obok kościoła i mówiąc żartem, ma niezłe kontakty z niebiosami.

Tego typu wydarzenia, mam na myśli biesiadę, są nie tylko doskonałą okazją do zaprezentowania swoich dokonań artystycznych, ale także nawiązania i zacieśniania różnych przyjaźni, których komu, jak nie seniorom, czasami bardzo brakuje. Jest to doskonały przerywnik w monotonnym, czasem smutnym życiu ludzi młodych od wielu lat.

Kolneńska Biesiada, to również wspólne śpiewy, tańce, zabawy. Po prostu familijna atmosfera. A w „zabieganym” świecie właśnie takiej często nam brak. Aby docenić artystów pozwolę sobie wymienić wszystkich uczestników. Należy się im taka satysfakcja.

 

 

fot. Anna Reglińska

Jesienne Kwiaty-Klub Seniora Grajewo, Zespół Piszanie-UTW Pisz, Teatr Form Różnych-MOK Zambrów, Mazowszanki z Podlasia-Wys.Mazowieckie, Halina Kulesza-UTW Wys. Mazowieckie, Senior Band-MDK Ostrów Mazowiecka, Maryna-MOPS Łomża, Jesienny Liść-UTW Bielsk Podlaski, Róże Jesieni-GOK Boćki, Zabielanki-CKGK w Koźle, Cyganeria-MDK Ostrów Maz., Grabowianie-GOK Grabowo, Pogodny Zmierzch-Baranowo i Kolneńskie Dziewczyny z Plusem. Tym wszystkim uczestnikom należy się głęboki ukłon.

 

 

 

Organizatorem tej świetnej zabawy był Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu oraz Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Edukacji, Kultury i Sportu.

Kochani, Sursum Corda-serca w górę!

Proponuję również obejrzenie krótkiej, niespełna 5-minutowej relacji TV Narew.

 

 

Eugeniusz Regliński

Podlaska Redakcja Seniora