22.08.2021 r. odbyła się V Biesiada Kolneńska. Święto muzyki, śpiewu, tańca, humoru. Doskonałe antidotum na samotność.

Miasto Kolno jest ostatnio na ustach całego województwa podlaskiego. A to dzięki Piknikowi Wojskowemu, który odbył się w niedzielę 15 sierpnia, o naszym mieście dowiedział się cały kraj. Natomiast 22 sierpnia miała miejsce V Biesiada Kolneńska. Święto muzyki, śpiewu, tańca, humoru. Impreza odbywa się co 2 lata, jednak pandemia spowodowała przesunięcie terminu o rok. Wydarzenie pokazało, jak bardzo stęskniliśmy się za rozrywką, możliwością zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych, kontaktem z drugim człowiekiem.

Największym wrogiem człowieka jest samotność. Biesiada jest na to doskonałym antidotum. Nastrój na scenie i na widowni był najlepszym tego dowodem. Zespoły prezentowały różnorodny repertuar. Był folklor kurpiowski, muzyka cygańska, piosenki typowo biesiadne, wiązanka wojskowa, taniec, pieśni białoruskie. Występom towarzyszyły tańce w wykonaniu widzów, wspólne śpiewy, korowody, owacje. Kolneńskim Dziewczynom z Plusem odśpiewano tradycyjne 100 lat, jako że nasza grupa kabaretowa, działająca od 11 lat z ponad 250 występami, była gospodarzem wydarzenia.

Do fantastycznej atmosfery dołączyły niebiosa obdarzając nas wymarzoną pogodą. Każdemu widzowi zapewniono darmową grochówkę, kawę, herbatę i słodki poczęstunek. Dzieci miały atrakcje w postaci dmuchanej zjeżdżalni oraz malowania twarzy.

Organizatorów zaskoczyła ogromna liczba chętnych do wzięcia uczestnictwa w nietuzinkowym wydarzeniu. Burmistrz Miasta Kolna obiecał przygotować wystarczającą ilość krzeseł na następną biesiadę. Znając słowność pana Andrzeja Dudy możemy być pewni, że słowo ciałem się stanie. Godny podkreślenia jest fakt, że zarówno burmistrz jak i dyrektor Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu – pani Alicja Szymańska, towarzyszyli wydarzeniu od początku do końca, wręczając statuetki i dyplomy wykonawcom, a także biorąc udział w zabawie na widowni. Brawo.

Organizatorem V Biesiady Kolneńskiej, oprócz wspomnianego KOKiS-u, była Lokalna Grupa Działania „Kraina Mlekiem Płynąca” oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kultury i Sportu w Kolnie. Sponsorem imprezy był Bank Spółdzielczy w Kolnie. Wypada jeszcze wspomnieć same pozytywne, czasami wręcz zawstydzająco pozytywne, opinie uczestników i widzów. Przed nami trudne zadanie. Za 2 lata musimy utrzymać poziom, a nawet podnieść poprzeczkę. A oto główni bohaterowie biesiady:

1.”Seniorita” z Klubu Seniora w Grajewie

2.”Iskierka Nadziei” z Piecek

3.”Maryna” – MOPS Łomża

4.”Jesienne Kwiaty” z Klubu Seniora w Grajewie

5.”Piszanie” – UTW Pisz

6.”Retro Band” – MDK Ostrów Mazowiecka

7.”Teatr form Różnych” – MOK w Zambrowie

8.”Jesienny Liść” – UTW Bielsk Podlaski

9.Klub Seniora z Turośni Kościelnej

10.”Oleckie Echo” – Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku

11.”Grabowianie”

12.”Kolneńskie Dziewczyny z Plusem” – KOKiS Kolno

„Nie mów, że wszystko skończone, w sercu nadzieję wciąż miej”. Do zobaczenia podczas VI Biesiady Kolneńskiej.

Foto Monika P. oraz Robert Zieliński

Kliknij w zdjęcie, aby zobaczyć więcej.

1/11
Widownia Biesiady Kolneńskiej
Widownia Biesiady Kolneńskiej
Uczestnicy Biesiady
Uczestnicy Biesiady
Uczestnicy Biesiady
Uczestnicy Biesiady
Uczestnicy Biesiady
Uczestnicy Biesiady
Prowadzący Biesiadę Kolneńską
Prowadzący Biesiadę Kolneńską
Piszanie
Piszanie
Kolneńskie Dziewczyny z Plusem
Kolneńskie Dziewczyny z Plusem
Burmistrz Kolna Andrzej Duda
Burmistrz Kolna Andrzej Duda
Grabowianie
Grabowianie
Jesienny Liść z Bielska Podlaskiego
Jesienny Liść z Bielska Podlaskiego
Nagradzanie uczestników Biesiady
Nagradzanie uczestników Biesiady

Eugeniusz Regliński
Podlaski Senior Redakcja Kolno

Źródło: Grupa Medialna Narew w Łomży