W Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku trwają intensywne przygotowania do premiery „Boeing, Boeing” – farsy przedstawiającej perypetie Maksa i jego trzech narzeczonych.

 

scena spektaklu

Pierwszą premierą zaplanowaną w tym roku kalendarzowym jest farsa. Myślę, że widzowie bardzo potrzebują odskoczni i oderwania od codzienności – a to właśnie może zapewnić nasza najnowsza produkcja – mówi Piotr Półtorak, dyrektor Teatru Dramatycznego. 

Do realizacji spektaklu Teatr zaprosił dobrze znanego białostockiej publiczności reżysera – Witolda Mazurkiewicza – twórcę przebojowej farsy „Wszystko w rodzinie”. 

– Cieszę się, że Witold Mazurkiewicz po raz kolejny przyjął zaproszenie i podjął się współpracy
z naszymi aktorami. Widać, że cały zespół jest bardzo mocno zaangażowany w przygotowanie spektaklu, co z pewnością zaowocuje podczas premiery „Boeing, Boeing” – dodaje Piotr Półtorak, dyrektor Teatru Dramatycznego.

próba spektaklu

Odtwórcą głównej roli jest Bernard Bania. Na scenie zobaczymy także: Dorotę Białkowską-Krukowską, Arletę Godziszewską, Kamilę Wróbel-Malec, Paulę Gogol oraz Dawida Malca. 

Reżyser odpowiada również za kostiumy, opracowanie muzyczne oraz wizualizacje. Scenografię projektuje Tomasz Tobys, a ruch sceniczny opracowuje Paula Gogol. Tłumaczenia i adaptacji tekstu Marca Camolettiego dokonał Bartosz Wierzbięta.

Premiera spektaklu zaplanowana jest na przełom lutego i marca.

,,Boeing, Boeing’’
Marc Camoletti
Reżyseria, kostiumy, opracowanie muzyczne i wizualizacje: Witold Mazurkiewicz
Tłumaczenie i adaptacja: Bartosz Wierzbięta
Asystent reżysera: Dawid Malec
Scenografia: Tomasz Tobys
Ruch sceniczny: Paula Gogol

zdjęcia: Ewa Krajewska

(źródło: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku)

opracowanie: Lija Półjanowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok