Bajkowi bohaterowie powracają! Pora na kolejną przygodę! Tym razem Bolek i Lolek szukają skarbów polskich kultur rozsianych po całym kraju. Jak Polska długa i szeroka, tak piękna i różnorodna. Całe jej bogactwo trzeba poznać i odkryć na nowo.

 

Wyprawa właśnie startuje! Książka „Bolek i Lolek na szlaku polskich kultur” (autorstwa Doroty Majkowskiej-Szajer oraz Sary Szewczyk) już w księgarniach!

By zdradzić co nieco z planu podróży – Bolek i Lolek poszukują tradycyjnych zwyczajów także na Podlasiu.

Mowa o tkaninach dwuosnowowych!

 

 

Bolek i Lolek na Podlasiu obserwują panią Danutę przy pracy już od dwóch godzin, ale wcale im się nie nudzi. Ona tka, a oni czytają wychodzącą spod jej rąk tkaninę jak opowieść. Las, a w nim ludzie, konie i dzikie zwierzęta – o, gdzieś między drzewami mignął zając!  – Ale pani ma wyobraźnię – stwierdza z uznaniem Bolek. – Nie mogę się doczekać, aż będzie można zobaczyć całość! – Ja też – mówi z uśmiechem tkaczka. – Wymyśla pani to wszystko dopiero w trakcie tkania? – nie dowierza Lolek. – Nie, pomysł musi być wcześniej. Trzeba wszystko starannie przygotować, dobrać kolory i grubość nici do wzoru. Ale dopiero kiedy skończę, będę mogła się przekonać, jak się udało. To zawsze niespodzianka!

 

 

Wydawnictwo Znak Emotikon

w Krakowie

Opracowała Jolanta Falkowska

Podlaska Redakcja Seniora