Z pomocą magistratu uzbroili się w kilkanaście par rękawiczek, 50 plastikowych dużych worków, do tego wyposażą się w wygodne obuwie i sportowy strój, wezmą coś na ząb, termos z herbatą lub kawą i w sobotę 20 marca będą sprzątać swoją ukochaną najbliższą okolicę. Sami? Bynajmniej. Z roku na rok zyskują pomocników i naśladowców.

Cykliczna akcja obywatelska?

W tym roku cykliczna – obywatelska akcja sprzątania najbliższej okolicy, zainicjowana przez eko-zapaleńców z Gminy Choroszcz rozszerza się: do inicjatywy dołącza grupa z sąsiednich Łap – łapianie będą sprzątać swoją przestrzeń u siebie. Ale do choroszczan dołączyć też mają mieszkańcy Królowego Mostu – choroszczanie zrewanżują się im w niedzielę. W sobotę do akcji chcą też włączyć się młodzi piłkarze „Narwi Choroszcz”, a mogą także wszyscy inni, którzy w sobotę 20 marca mają czas i chcą go spędzić przyjemnie – na spacerze na łonie natury, i pożytecznie – troskliwie dbając o przyrodę.

Kiedy ta akcja?

W sobotę 20 marca. Gdzie? Między Pańkami a Ruszczanami w Gminie Choroszcz. O której? Start: godz. 11.00.
Więcej szczegółowych informacji o obywatelskiej eko-inicjatywie można znaleźć na: https://www.facebook.com/events/419377285815416/?active_tab=discussion.

Czy wcześniej były już takie akcje?

To nie pierwsza tak zacna akcja sprzątania najbliższej okolicy w Gminie Choroszcz. Choroszczanie szanują miejsce, w którym żyją, zresztą często od wielu pokoleń, i od lat skrzykują się, by mądrze zadbać o wspólny dom, rozumiany szerzej niż tyko przysłowiowe cztery ściany: jako otaczająca nas natura i przyroda. Gmina Choroszcz rokrocznie wspiera takie inicjatywy, oferując potrzebny sprzęt: rękawice, worki, podstawiając kontenery czy – tak jak w tym roku: zabierając zapełnione worki ze śmieciami.

Czego życzymy eko-obywatelom?

By zaplanowane 50 sztuk worków nie przydało się i nie zapełniło. Żeby się przyjemnie rozczarować. Niech spacery na łonie natury będą prawdziwą przyjemnością. I przypominamy: do akcji każdy może się dołączyć. Zapraszamy!

Źródło: Urząd Miejski w Choroszczy

fot.pixabay.com

Podlaska Redakcja Seniora