Miłka O Malzahn – autorka książek pisanych w duchu magicznego realizmu, uprawiająca magię informacyjną na płaszczyźnie dziennikarskiej, filozof szydełkujący (specjalna technika myślicielska wykorzystująca starożytną technikę dochodzenia po nitce do kłębka).

Wszyscy jesteśmy umocowani w tym świecie, tylko nie zawsze uważamy to za malowniczy fakt.
Mamy „szare dni”, „długie zimy ”, kiepskie widoki za oknem, etc. Podróże mogą to zmienić. Przyjemnie. Choć nie raz na zawsze.
Przykładamy wtedy wielką wagę do przemieszczania się albo do samego celu. Że och, tam to będzie… raj, że nas zmieni w rajskie ptaki, oraz wrócimy piękniejsi, mądrzejsi, mocniejsi!
Owszem. Zdarza się.
Można kolekcjonować miejsca mocy – te mocowania na Ziemi; miejsca, które (w pewnym sensie) wrócą z nami do domu. I będą tak długo, jak zechcemy.
***
Mocują nas na tej planecie nitki pamięci, fale sentymentów oraz długie pasma rozmaitych marzeń. „Dobrze jest tam, gdzie nas nie ma” – wiadomo, w dodatku – nie możemy być wszędzie! Wybieramy zatem miejsca, które wydają się nam ważne, piękne, które dadzą nam to, czego akurat w tej chwili nie mamy; które sprawią, że będzie nam dobrze tam, gdzie jesteśmy!
Ba!
I tak tworzymy swoje miejsca mocy.
Mam ich całą listę.
Szukam, znajduję i buduję moje mocowania wiążące mnie barwnym, ziemskim życiem.
Jeśli zapomnieliśmy o tym siedząc w domu, to trzeba kupić bilet/bilety i rozpocząć poszukiwania swoich miejsc mocy – mocowania.

fot. Miłka O Malzahn

Źródło:

Białostocki Ośrodek Kultury

Opracowanie: Jolanta Falkowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok