Klub FAMA, ul. Legionowa 5, zaprasza 24 września, o godz. 18:00 na spotkanie z Leszkiem Szczęsnym, politologiem i filozofem, a z zamiłowania społecznikiem, fotografem i przede wszystkim niezależnym globtroterem. To kolejne spotkanie z cyklu „Ciekawi Świata” pod tytułem „Polska na szóstkę czyli cudze chwalicie, swego nie znacie”.

Autor w 2018 roku realizował w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego multimedialny projekt fotograficzny, którego celem jest zachęta do odkrywania mało znanych atrakcji naszego kraju. W swym pokazie łamie stereotyp, że inspiracji szukać można tylko tysiące kilometrów od domu i opowiada z pasją o takich bliskich zakątkach, o których często nieopatrznie zapomnieliśmy czy niesłusznie się ich wstydzimy.

W ponad 20 rozdziałach slajdowiska zabiera nas m.in. na magiczne podlaskie bezdroża czy kunsztowne roztoczańskie nekropolie; wspinamy się z nim na górnośląskie pokopalniane hałdy; tańczymy do polskiej muzyki tradycyjnej; zatrzymujemy na przystankach, o których zapomniały wszystkie autobusy; dowiadujemy się, dlaczego warto lubić Lublin; szukamy uniesień duchowych w drewnianych świątyniach schowanych daleko od szosy; rozwikłujemy zagadki nietypowych nazw miejscowości; odkrywamy niedoceniane Pogórze Przemyskie; płyniemy kajakiem nie tylko po Suwalszczyźnie; bawimy się na niszowych festiwalach (etnicznych, industrialnych, muzycznych) czy odwiedzamy tzw. landartową galerię sztuki nad Bugiem. 

W 2010 roku wydał książkę „Świat na wyciągnięcie ręki”, która będzie dostępna w trakcie spotkania w cenie 30 zł. Można będzie również kupić, w cenie 3 zł duże orientalne widokówki ze zdjęć Leszka Szczęsnego.

Zapraszamy wszystkich miłośników podróży i ładnych zdjęć.

Bilety: 10 zł. normalny i 5 zł. ulgowy (z Kartą Seniora) – do kupienia w kasie Forum, kasie BOK/CLZ i na stronie: bilety.bok.bialystok.pl

(Źródło: Białostocki Ośrodek Kultury)

 

Opr. Maria Beręsewicz
Redakcja Podlaskiego Seniora Białystok