W 2019 roku seniorzy z Klubu Seniora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łomży  jednocześnie obchodzili Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn.

 

W spotkaniu wzięło udział 80 osób. Na początku wystąpił zespół „Maryna”, który przedstawił program artystyczny złożony z popularnych piosenek. Natomiast panowie z zespołu przygotowali dla pań program „Wszystko dla Kobiet”. Była to składanka życzeń, piosenek i wierszy związanych tematycznie z tym świętem. Z kolei panie przedstawiły humorystyczny program poetycki „Dzień Mężczyzn na wesoło”. Rzeczywiście było na wesoło, bo sala reagowała śmiechem i biła brawo.

Po raz pierwszy wystąpił też zespół taneczny przedstawiając kujawiaka. Zespół powstał niedawno, ale seniorzy już mogli pokazać efekty systematycznego udziału w zajęciach tanecznych. Chodziło o to, by zachęcić więcej osób do tańca. Przyjemnie było popatrzeć, jak pary równo i rytmicznie poruszają się na parkiecie. Jeszcze dużo pracy nad koordynacją pracy rąk i nóg i doskonaleniem lekkości w tańcu, ale wszystko przed nami. Najważniejsze jednak, że seniorom spodobała się propozycja takiej formy działalności artystycznej. Zaczęli ćwiczyć, uwierzyli w swoje możliwości i czerpią z tego radość. Będziemy doskonalić kujawiaka, wprowadzać trudniejsze figury, a następnie będziemy uczyć się innych tańców ludowych. Ale najważniejsze, że „pierwsze koty za płoty”, jak mówi przysłowie.

 

Widownia głośnymi brawami oklaskiwała występ tancerzy. Na zakończenie nasz kolega Bogdan, akordeonista, zagrał ze mną w duecie melodię popularną, która bardzo się spodobała.  Następnie mężczyźni dawali kobietom czekolady i odwrotnie. Nie zabrakło serdecznych życzeń, uścisków i słodkiego poczęstunku. Przy kawie i herbatce można było pogawędzić na różne tematy. Seniorzy miło spędzili czas w swoim towarzystwie. Jesień życia może i powinna być aktywna i radosna. Nasi seniorzy są tego przykładem!

Następne spotkanie zaplanowane jest w plenerze, na łomżyńskich bulwarach nad Narwią. Odbędzie się topienie Marzanny i wspólne grillowanie. Pracownicy klubu dbają o to, by urozmaicać spotkania klubowiczów i zachęcić do wychodzenia z domu.

Foto: Marta Kopeć

Danuta Waśko

Podlaska Redakcja Seniora Łomża