W Klubie Seniora w Łomży dużo ciekawych rzeczy się dzieje. Klub zrzesza 200 członków, którzy uczestniczą w różnych zajęciach, stosownie do swoich zainteresowań.
Środa jest dniem wyjątkowym, ponieważ we środy odbywają się ciekawe imprezy i organizowane są uroczystości okolicznościowe, którymi zainteresowani są wszyscy klubowicze.

seniorki w scenie kabaretowej

4 marca zespół Maryna przedstawił widowisko obrzędowe „Po kolędzie z kozą”, za które otrzymał wyróżnienie na Przeglądzie Teatrów Wiejskich i Obrzędowych Województwa Podlaskiego w kategorii Zespoły Kolędnicze. Nie wszyscy seniorzy mogli je obejrzeć, dlatego na ich prośbę zaprezentowano je, mimo że okres kolędowania już minął. Klubowicze świetnie się bawili, a jednocześnie poznali tradycje kolędowania na Kurpiach.
Natomiast 11 marca świętowaliśmy w naszym klubie Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn. Na uroczystość przybyło dużo osób. Na tę okazję zespół Maryna przygotował program artystyczny, trwający aż 50 minut. Program składał się z trzech części. Pierwsza była dedykowana wszystkim obecnym. W drugiej panowie występowali dla pań, a w trzeciej odwrotnie… panie dla panów. Były pełne humoru życzenia, piosenki, wiersze i skecze. Wszystko na wesoło!
Oglądający i występujący świetnie się bawili. Widownię proszono o wspólny śpiew i branie czynnego udziału w programie. Panowie przedstawili skecz „Za zdrowie pań” a panie odwzajemniły się scenką kabaretową „Damy, czy nie damy”. Przy okazji wyszły na jaw zdolności aktorskie seniorów, którzy sami nie podejrzewali, jaki mają w sobie potencjał i jakie ukrywają talenty.

seniorzy w scenie kabaretowej

Potem przyszła pora na upominki dla wszystkich oraz na poczęstunek. Przy herbatce, kawusi i pysznej szarlotce minęła dalsza część spotkania. Szarlotkę poprzedniego dnia upiekli seniorzy skupieni w grupie kulinarnej, która lubi gotować, smażyć, piec, czyli ogólnie mówiąc „pichcić”. Szarlotka była pyszna i wszyscy po prostu się nią zajadali.”
Seniorzy rozbawieni, uśmiechnięci, pełni optymizmu rozchodzili się do domów. Spędzili czas w miłym towarzystwie, w miejscu, które traktują jak drugi dom, w którym spotykają przyjaciół i znajomych, gdzie czują się dobrze. I gdzie po prostu lubią przebywać!

kwiaty
kwiaty
panie z zespołu Marynana scenie
panie z zespołu Marynana scenie
seniorki w scenie kabaretowej
seniorki w scenie kabaretowej
seniorzy w scenie kabaretowej
seniorzy w scenie kabaretowej

 

Foto: Maria Kopeć

 

 

                                                                                                    Danuta Waśko
Podlaska Redakcja Seniora