Radio, telewizja, prasa alarmują o podstępnych sposobach wyłudzania pieniędzy od osób, które kierują się obowiązkiem niesienia pomocy, czy bezgraniczną miłością.  Na portalach internetowych coraz więcej jest zgłoszeń od ludzi szukających „drugiej połówki”. Dominują samotne kobiety, ale też te, które są żonami, matkami. Wszystkie one chcą być kochane i doceniane.

Okładka książki „Zaczarowane”

Inspiracją do napisania przez Nataszę Sochę
książki ” Zaczarowane” była prawdziwa historia czterech kobiet, które zaufały mężczyźnie oszustowi.

Dorian, bo takie imię wymyślił sobie naciągacz, przed poznaniem kobiet czytał literaturę psychologiczną. Wiedział więc, jak ma postępować w codziennych kontaktach z kobietami. Żeby nie wydało się, że jest z nimi „związany” jednocześnie, nazywał je wszystkie tak samo – wróbelkiem. Robił to na wszelki wypadek, bo gdyby pomylił imię lub je zniekształcił, mogłoby się wydać.
Sprawiał wrażenie człowieka zamożnego, najczęściej właściciela dobrze prosperującej firmy. Opowiadał o swoim smutnym, wręcz tragicznym dzieciństwie, o chorobach najbliższych członków rodziny.
Poznane kobiety obsypywał komplementami na temat ich wyglądu czy sposobu bycia. Dały się nabrać na piękne słówka. Niestety, ich naiwność, łatwowierność, zrujnowała ich dotychczasowe życie nie tylko finansowo.
Czy uda się oszukanym kobietom doprowadzić do ukarania Doriana, dowiedzą się czytelnicy po przeczytaniu tej lektury. Zachęcam, warto.
 Wydawnictwo: Edipresse Książki
fot. pixabay.com
                                                                      Teresa Rafałowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok