Szukasz klimatycznego miejsca, w którym mógłbyś spokojnie oddać się lekturze? Przyjdź do Czytelni Letniej Książnicy Podlaskiej i zaczytaj się wśród zieleni, z pięknym widokiem na stolicę Podlasia. 

ś Teresy Radziewicz dla Czytelników Czytelni Letniej

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza do odwiedzenia Czytelni Letniej, znajdującej się na tarasie widokowym, na szóstym piętrze budynku głównego biblioteki (ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14A). Można przyjść z własną książką lub wypożyczyć lekturę na miejscu. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc (w Czytelni Ogólnej – II piętro, telefonicznie nr 85 67-67-225 lub e-mailowo: czytelnia@ksiaznicapodlaska.pl). 

W Czytelni Letniej można też korzystać z własnego laptopa (bezpłatne wi-fi, dostęp do prądu). 

10 pierwszych Czytelników, którzy odwiedzą Czytelnię Letnią, otrzyma tomik „ś” Teresy Radziewicz, wydany przez Książnicę Podlaską i nagrodzony Orfeuszem Mazurskim za najlepszy tom poetycki roku 2020, przyznawany autorowi z Warmii, Mazur lub Podlasia. 

Na Czytelników, którzy odwiedzą Czytelnię Letnią w lipcu, czekają kolejne nagrody. Szczegóły w naszych mediach społecznościowych. 

(źródło: Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku)
Fot. Bogumiła Maleszewska-Oksztol

zredagowała: Lija Półjanowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok